Phil Hanson és Filipe Albuquerque Egyesült Autosports duó megszerezte a 2020-as Le Mans-sorozat Európa-bajnoki címét azzal, hogy Monzában nyert, míg Tatiana Calderón tizedik lett.

Hanson és Albuquerque nyerte az LMP2 osztályt a Le Mans 24 órája és ezzel megszerezték az FIA állóképességi világbajnokságon a divíziós címet is. Az európai Le Mans-sorozatban 29 pontos előnnyel értek el a szezon utolsó előtti fordulójába.

órás

Ez 30 ponttá vált, amikor Albuquerque szombaton elért egy hatodik pole pole-t, de a verseny elején dráma volt, amely nedves pályán kezdődött, és látta, hogy Hanson kavicson végzett.

A brit a 13. helyre esett vissza, de a korai biztonsági autó és a slickekre váltó boxkiállás segített neki pótolni az elveszített talajt.

Mire az LMP2 többi versenyzője megállt, Hanson már harmadik lett. A második Unitedben szereplő Will Owen hibája lehetővé tette, hogy másodikként lépjen elő.

Amikor Hanson átadta a kezelőszerveket Felipe Albuquerque-nak, magára vállalta, hogy a prototípust az első helyre hozza, mielőtt visszavezette volna az irányítást csapattársának, aki 10 másodperces előnyt ért el legközelebbi üldözőjével, Zak csapatának második autójával.

Hanson és Albuquerque győzelme ellenállhatatlan 37 pontos előnyhöz juttatja őket Owen, van Uitert és Brundle felett, és Portugáliában csak egy verseny maradt.

A DragonSpeed ​​megszerezte az utolsó helyet a dobogón az Orecával, amelyet Ben Hanley, Henrik Hedman és az újonc Charles Milesi osztozott, de a diffúzor súlycsökkenése miatt kizárták.

A kolumbiai Tatiana Calderón a tizedik lett Sophia Florsch és Beitske Visser. Az # 50-es legénység egy kört veszített a vezetőkhöz képest. Ez volt az első alkalom az Európa-bajnokságon, amikor hárman együtt versenyeztek Le Mans-i első tapasztalataik után.