A La Peña Sport legyőzi Zamorát, és három aranypontot ad hozzá

lámpástól

A második harmad elején Lezáun gólja lehetővé tette, hogy Tafalla megmaradjon a győzelem

PEÑA SPORT Ander, Sota, Jiménez, Txitxo, Igotz (De Carlos, min. 60), Álex, Ederra (Soria, min. 84), Azpilicueta, Lezáun (Arizkuren, min. 70), Ruiz és Galán.

ZAMORA Sánchez, Peña, Juan Carlos, Rejas, Torre (Akinsola, min.46), Beltrán (Vázquez, min.83), Martín, Ferreiro, Catú (Suárez, min.74), Jeffrey és Núñez.

1-0. Gól, min.56: Lezáun.

Játékvezető López Toca, segítői Puente és Gallego. A Peña Sportért intette Álexet, Jiménezt, Ruizot, Txitxót és Galánt; és a Rejas látogatói.

stádium San Francisco. 300 néző.

tafalla. A La Peña Sport otthon folytatja a jó eredményeket, és San Francisco-ban megszerzi második egymás utáni győzelmét, ezúttal a Zamora ellen és a minimummal (1-0). A találkozó még az első félidő számos szakaszában zajlott, bár az első percek inkább látogató színűek voltak, mivel a La Peña számára nehéz volt belépni a játékba.

Az első alkalmak Zamora voltak. A 6. percben egy jobb oldali szögletet Juan Carlos fejelt, de gyenge lövése gond nélkül kivette Dani Ederra gólvonalából. Tíz perccel később Germán Beltrán kapta meg a jobb oldali keresztlabdát követően, hogy Ander nem tudott teljesen kitisztulni a lábával, de a tizenhatosnál elhunyt labda átment a keresztlécen.

A La Peña-nak veszélybe sodrása került. Fél óra múlva Lezáun fejelte Ederra beadását, de a labda kijött Peralta csatárának. És az első félidőben további két jó esély volt a helyi. Először Galán volt az, aki Txitxo gyors szabadrúgása után egyedül maradt az egy az egyben a kapussal, de a vendég kapus kitalálta a szándékot. A La Peña akkor élte a legjobb perceket. Röviddel ezután Lezáunnak nem volt igaza kényszerhelyzetben Sánchez ellen, aki néhány perc alatt megmentette csapatát két góltól.

A folytatásban ismét Zamora jött ki jobban, akinek eddig az 53. percben volt a legjobb esélye egy kontrával, amely egyénileg csúcsosodott ki a legjobb emberével, Ferreiróval, de Ander nagy védéssel válaszolt.

A Peña Sport azonban hamarosan reagált. 56-ban pedig ő fogja megszerezni a játék egyetlen gólját. Egy jó helyi kombináció Álex kemény lövésével zárult a területen kívülről, amire a kapus a lehető legjobban reagált. A labda tizenegyesben volt, Lezáun fejjel fejezte be az 1-0-t. A 60. percben Igotz megsérült, a 63. helyen pedig Galánnak nem sikerült 2–0-s gólt szereznie az Ederra ellen, amely távlövésből végzett magas góllövéssel. Épp ellenkezőleg, a Peña Sport képes volt megmondani a mérkőzést, mert Zamora felment az egyenlítés után. Egy perccel később Ederra is megbukott egy kis területen.

Zamora próbálkozott, főleg szögletekkel a sarokrúgásoknál. Jeffrey a 79. percben megkapta, de távoli lövése áthúzta Ander bal kapujának tövét. És szinte idővel Arizkuren 2-0-ra tudott állni, de az eredmény már nem mozdult.

A La Peña Sport a tegnapi három ponttal elhagyja a piros lámpást, és megközelíti a B másodosztály üdvösségét.