Simeone csapata félig maradt, gól hiányát vádolja, és a minimummal (1-1) döntetlent hoz a Lokomotiv ellen

Az Atlético de Madrid nem tudta minimálisra passzolni a döntetlent. A rojiblancók igen a szezon egyik legjobb meccse, de nem tudtak nyerni Lokomotiv Moszkva (1–1) után a Bajnokok Ligája harmadik napján a VAR az új futball büntetésével megbüntette a rojiblancókat, egyike azoknak, amelyeket a játékvezető nem lát, és a technológia Joao Félix szenzációs teljesítménye ellenére.

bajnokok

Diego Pablo Simeone csapata sikertelen volt a Bajnokok Ligája csoportkörének ezen a harmadik napján. És hogy a rojiblancók abból adódtak, hogy Európa „legjobb” csapata lettek azzal, hogy 22 bajnoki mérkőzés elvesztése nélkül vezettek. Az UEFA-t alkotó 55 egyesület egyetlen más csapata sem teljesítette ezt a mérföldkövet.

A meccs

Az Atlético de Madrid meglátogatta a Lokomotiv otthonát, a RZD Aréna Moszkvából, hogy folytassa jó bajnoki trendjét. Nyilván kissé ismeretlen riválisa lehet a spanyol rajongónak, de ez kemény ellenállást váltott ki a területen.

Néhány 8000 szurkoló tanúi lehettek a meccsnek a lelátón. A stadion legfeljebb 28 000 ember befogadására alkalmas. Kevesen voltak, de az énekeket a koronavírus-járvány miatt az utóbbi időben a szokásos után figyelték fel.

0-1. Gól

A gól a 18. percben következett be egy második játék szöglet után. Herrera a bal oldalról tette be a labdát, és a középső helyet Giménez nagyszerű fejessel fejezte be, és a kapufát találta el. Az uruguayi így szerezte meg az elsőt a rojiblancóknál. Ez körülbelül Charrúa kilencedik gólja Aletivel az összes versenyen: három a LaLigában, három a Bajnokok Ligájában és három a Copa del Rey-ben.

A Lokomotiv megpróbált reagálni a kapott gólra, és ellentmondásos játékban, a VAR ismét a középpontba került. Oldalirányú központ után átnézték Herrera kezét. Benoit Bastien francia játékvezetőnek meg kellett néznie a képernyőn, hogy megbizonyosodjon róla. És végül büntetőt füttyentett.

1-1. Cél

Antón Miranchuk holtversenyben 11 méterről. Az Atlético de Madrid legutóbbi öt Bajnokok Ligája-meccsén kapott gólokat, legrosszabb szériája ezen a versenyen a 2009 és 2013 közötti hét meccs másikából.

Ezenkívül az uruguayi Luis Suárez sárga lapot kapott, amiért a monitorhoz lépett, hogy ellenőrizze, hogy kéz volt-e vagy sem.

A rojiblancók hetedik góljukat kapták a Bajnokok Ligája csoportkörében. Csak a 2009–10-es szezonban kapott több gólt, tizenkettőt.

Az Atlético de Madid jobb volt, Giménez góljával fejjel mentek előre, de nem sikerült megtörniük a játékot, és gyenge gól után mentek a döntetlenről.

A vita

Ez a 22. perc volt, és a játékvezető büntetőt adott Atletitől. A játékosok nem hitték el. Mi több, Suárez sárga lapot látott tiltakozásáért és közeledjünk a VAR monitorhoz. A játékvezető, Iturralde González egyértelmű volt: "Igen, ez egy büntető, akkor is ugrik egy helyet elfoglalva, még ha ez egy visszapattanás is, bár nem tetszik, de ez a szabályozás jelenleg".

A Csillag

Joao Félix továbbra is kegyelmi állapotban van, és nem hagyja abba a meglepést, gólszerző az utolsó két hivatalos párharcban, Salzburg (3-2) és Osasuna (1-3) ellen. Ebben az esetben nem talált célt, de terjesztette a játékot, támadásra késztette a csapatot, és nem hagyta abba a veszélyt a rivális területen. Csöpögés és vágás a legtisztább „Ronaldinho Gaúcho” stílusban. A helyi csapat megpróbálta megfélemlíteni a portugálokat, de nem egészen sikerült.

Kezdeti felállás

Moszkvai Lokomotiv: Guilherme, Zhivoglyadov, Rajkovic, Murilo, Rybus, Ignatyev, Kulikov, Krychowiak, Miranchuk, Smolov és Zé Luis.

Atlético de Madrid: Oblak, Trippier, Savic, Giménez, Lodi, Herrera, Saúl, Llorente, Correa, Luis Suárez és Joao Félix.