A Bajnokok Ligája csoportkörének első napja a Donetsk Sahtar győzelmével a Real Madrid stadionjában

Sahtar jól indult a Bajnokok Ligája csoportkörében, köszönhetően a Madrid 3-2 a szerdán lejátszott mérkőzésen a Alfredo di Stéfano. Az elért eredmény után a vendégcsapat az első helyen állt három ponttal, a hazaiak pedig a negyedikek, pont nélkül a szekrényben a játék végén.

shakhtar

A játék a jobb lábán kezdődött Sahtar Donyeck, aki megragadta az alkalmat, hogy góllal nyitja meg a gólt Tete a 29. percben Később a vendégek öngóljuk góljának köszönhetően ismét gólt szereztek. Varane a 33. percben 2-0-ra maradt az állás Sahtar. Ezután egy új alkalom lehetővé tette a Donetskeño csapat pontszámának növelését, amely növelte a távolságokat azáltal, hogy 3–0-s állítással gólt szerzett. Salamon a vég küszöbén, 42 évesen zárta az első periódust 3–0-s pontszámmal.

A második félidő kedvezően indult a helyi csapat számára, amely góllal csökkentette a különbségeket a fényben Modrić az 54. percben.A Real Madrid csapata ismét csatlakozott, és egy góllal közeledett az eredménytáblához Vinicius Jr. az 59. percben, így a párharc fényében 3-2-es ponttal zárult.

A változások fejezetben, Madrid nak,-nek Zinedine Zidane megkönnyebbült Benzema, Vinicius Jr. Y Kroos mert Rodrygo, Jović Y Modrić, míg a technikus Sahtar, Luis Castro, elrendelte Szudakov, Vitão Y V'yunnik ellátni Dentinho, Salamon Y Marcos Bahia.

A játékvezető intett Asensio Y Éder Militão által Madrid már Kornienko Y Bondar a donetskeño csapata.

A második napon, Real Madrid szembesülni fog Borussia Mönchengladbach otthon, míg Sahtar Donyeck elleni meccsét játssza Inter otthon.