A játéknak megvolt a szükséges összetevője a jó mérkőzés tanúsága érdekében, mivel az állandósággal küzdő Almería B kapott egy Albacete-t, amely a maga részéről csoportbajnokként szerencsejátékot folytatott. A fenti szurkolók az első csapat Cornellá győzelmének eufóriájával érkeztek az Estadio de los Juegos Mediterráneosra. A rojiblancos játékosok célja az volt, hogy utánozzák az elmúlt nap eredményét Lorcában, hogy kibővítsék matracukat az ereszkedés szempontjából, és nyugodtabban éljék meg az utolsó szakaszot.

választottbíróság

Jó ritmus mellett a kilencven perc elkezdődött a rojiblancóknál, és tény, hogy az emberek még mindig az első alkalom, a második alkalmával keresték a helyüket. Cristóbal passzolt a kalap sorai között, hogy Dani Romerát szolgálhassa, aki ne fejezze be egyértelműen a két öltöny között. Mivel Albacete nem tudott letelepedni a játéktéren, Miguel Rivera emberei futballt alkottak, és szakadatlanul keresték a környéket, és hamarosan megszerezték a díjat, mivel Nico Varela a jobb szélen lévő területen végzett gyakorlatot, a bőrt a háló után megérintett egy védőt.

A leányvállalat felsőbbrendűsége ezzel nem szűnik meg, mivel valójában az első felvonás során jelen volt. A látogatók a leányvállalat kegyelmében voltak, akik nagy függőlegességgel folyamatosan zavarták a védőket. Ezekben Hicham sérülése következett be, amelyet pótolni kellett, elhatárolását Dani Lópezre bízva. Ami a második gólt is produkálná, az előzőhöz hasonló forgatókönyv lett, mivel Dani Romera volt az, aki a jobb szélen megjelent, és egy tálcán hagyta a kaput Cristóbalnak, aki tovább növelte a különbséget az időmérővel 26 perc játék. A szünetig a fölény folytatódott anélkül, hogy Víctor Ibáñez túl sok munkát végzett volna.

A második negyvenöt perc nagyon eltérő volt, és nem a leányvállalat intenzitásának hiánya miatt, hanem azért, mert a La Mancha tisztában volt azzal, hogy legalább gólt kell szereznie, hogy bajnokként végezhessen, és azért is, mert az Almería B-nek is túl kellett lépnie sok döntés kétséges választottbíráskodás. Közülük Bosch Domenech jelzései a sárga lapok mérésekor, aminek következtében a rojiblancos védők megrovást kaptak, Antonio Marín kivételével, és a középtengelyen is elküldték.

Előtte megérkezett a 2-1, ennek a felvonásnak a 18. percében Jorge Díaz munkája egy mesteri rúgással a botok között maradt terület elejéről, használhatatlanná téve a leányvállalat katalán kapusának nyújtását. Amikor Víctor Ibáñez megjelent, nem sokkal a gól után, egy gyönyörű beavatkozással elkerülhette a döntetlent, amelyet Rubén Cruz majdnem elért. Albacete megpróbálta félelmet vetni a leányvállalat gyermekeinek testébe, akik annak ellenére, hogy a mezőny parcelláiban fokozódott a riválisok jelenléte, egy harmadik cél ellen törekedtek, amely helyreállítja a nyugalmat.

A másik sérülés délután történt a Földközi-tengeren. 75-ben Cristóbal kemény küzdelmet szenvedett, amelyet sem a játékvezető, sem az asszisztensei nem láttak arra, hogy időveszteség miatt sántikálva és sárga lapokkal hagyta el a pályát. Ugyanaz a kártya volt, amelyet Bonaque pillanatokkal később látott, de ez volt a második, miután Bosch Domenechnek hét perce volt hátra, és abszurd büntetést, valamint az Almería középhátvédjének kiutasítását jelezte. A maximális büntetést a La Mancha-szurkolók úgy ünnepelték, mintha gól lett volna, esélyük volt a döntetlenre, és az indítás felelőssége Rubén Cruzra hárult. Elöl Víctor Ibáñez állt, aki végül megnyerte a két játékos párharcát, és ismét megakadályozta a leányvállalatot abban, hogy gólt szerezzen.

De amikor a játék már a végére volt ítélve, a kapus nem tudott mit kezdeni azzal a döntetlennel, amelyet Calle a szöglet kijáratánál tett. Az Almería B által elért pont lehetővé teszi, hogy a kieséses zóna és a közvetlen ereszkedési zóna távolsága továbbra is három pont legyen, hatot kockáztatva. Tulajdonképpen a jövő héten az Almeriának meg kell látogatnia Arroyót, amely az a csapat, amely a közvetlen süllyedést jelzi, hogy az idei szezont otthon fejezze be a semmit sem játszó Melilla látogatásával. Az Alba elérte célját, és matematikailag megpecsételte, hogy ő volt az első a csoportban, kiragadva az UDA B-től azt az erőt, amely majdnem megszüntette állandóságát.

ADATLAP:

UD Almería B: Győztes; Antonio Marín, Paredes, Bonaque, Míchel; Carlos Selfa, Nico Varela (Sergio Iglesias, d. 87); Mario Martos, Dani Romera, Cristóbal (Joaquín, d. 75); Hicham (Dani López, szül. 23.)

Albacete Balompié: Alberto; Carlos, Pol (Diego Benito, 45. m.), Miguel Núñez, Rojas (utca, 45. m.); Indiano, Raúl Ruíz, Mario Ortiz, César Díaz; Rubén Cruz, Jorge Díaz.

Célok: 1-0, m. 9 .: Nico Varela. 2-0, m. 26: Christopher. 2-1, m. 63 .: Jorge Diaz. 2-2, m. 87 .: Utca

Játékvezető: Bosch Domenech, a valenciai iskolából. Az Almería B részéről intette Víctort, Paredeset, Míchelt, Carlos Selfát és Cristóbalt, a vendég oldalon pedig Rojas-t és César Díaz-t. A 83. percben két sárga lap eredményeként elküldte Bonaque-ot.

Események: A Liga Bajnokság harminchatodik napjának megfelelő mérkőzés a IV. Csoport B divíziójában, az Estadio de los Juegos Mediterráneos-ban játszott körülbelül 2000 néző előtt, ebből 200 volt Albacete rajongó.