Roberto Bautista nem tudta legyőzni Andy Murray-t a sanghaji ATP döntőjében egy olyan mérkőzésen, amelyet négyszemközt vívott a világranglista 2. helyével, de 6–7 (1–7) és 1–6-os vereséget szenvedett. A spanyol jól kezdett, és döntetlent ért el ott, ahol összeomlása elkezdődött. A skót két szettben megszerezte az idei hatodik címét, 1: 36-os meccsen aláírva.

Roberto Bautista, Sanghaj 2016

murray

Kép forrása: AFP

Karakterek

Baptista. Egyáltalán nem könnyű felállni a Master 1000 első döntőjében, és olyan teniszező, mint Murray állhat előtted. Fegyvereivel mindent megtett, nagy sebességgel eltalálta a labdát, elérve a 125 km/h-t. Jobbjával mozgatta a skótot a pályán, de amikor a rivális elkomolyodott, nem tehetett semmit.

Bautista, a Shanghai Masters 1000-en

Kép forrása: Eurosport

Murray. Saját gyógyszert adott a spanyoloknak, az első olyan szolgáltatásokkal, amelyek nem tették lehetővé a kényelmes pihenést. Az első ütemek alatt ideges volt, a spanyolok jó munkájának eredményeként. De amikor elkomolyodott, nem volt riválisa. Karátos teniszpályával bebizonyította, hogy miért a 2. hely a világon.

Fel kell kelni és tapsoljon Roberto Bautistának az általa aláírt nagyszerű tornára. Egyáltalán nem könnyű elérni a 1000-es mester maga mögött hagyva az első helyet és meg kell ismételni ugyanazt a kettővel. Ezúttal a logika nem fordított hátat és az volt a legerősebbektől.

Szándéknyilatkozat 2007 elején Baptista. Nem volt vesztenivalóm és megkockáztatta a pályára lépést, és nyertes lövést küldött, amely az első ovációt emelte a lelátóról. Ha spanyolul szolgálatával erősen kezdett, a skót nem sokkal maradt le. Murray az első pontot egy ásszal és két ásszal szerezte, amelyek megbüntették a játék hátralévő részét. ATP 19. szám.

Andy ellenőrizte, hogy valódi fal előtt van-e. Meglepte, főleg a második adogatást támadta meg az ötödik játszmában de a spanyol nem jutott a döntőbe, hogy "barátokat szerezzen". 0-30-at emelt és jobb kézzel megbüntette a skótot a bíróság egyik oldaláról a másikra.

Tekintettel a Murray nem engedhetsz be fél méter, a gyengeség bármilyen jele az, ha sok előnyt jelent. És a ezt vétette Bautista, "Megadva neki" két hibát, amelyek a a meccs első szünete. Amikor úgy tűnt, hogy minden arra irányul, hogy aláírja a skót első ujját, a spanyol két szettlabdára reagált ellen és visszaadta a töröttet, egyenlő öt és kétségbeesve a világ második helyétől.

Volt neki várjon a döntetlenre játék közben eldönteni, ki viszi a macskát a vízbe, és a logika súlya hatott. Murray részesült Bautista két téves szolgáltatásából csukja be az első hüvelyt 6-7 (1–7).

Az a tehetetlenség Murray kihasználta a második kört. Volt még egy skót (intonáltabb és agresszívebb) és egy másik baptista (szabálytalan és pontatlan döntésekkel). azonnal, a világ második legjobb ütője a második játszmában szünettel átvette a vezetést.

válaszoltam a spanyol, de ismét adott egy kis szünetet a skótnak, akinek semmilyen tünete nem volt bármilyen gyengeség. Murray Nem akartam, hogy ugyanaz a dolog ismétlődjön az első szettből, és a közvetlen, két egymást követő üres játék, hogy a lehető leghamarabb bezárja a 14. Master 1000 fokozatát és szezonbeli hatodik bajnoksága.