Tizenegy nappal a Bajnokok Ligája története első fordulójának, Valencia elleni 16. fordulója után az Atalanta megerősítette a negyedik helyet, és újabb lépést tett a Bajnokok Ligájában való új jelenlét felé azzal, hogy 2-1-re (14.) legyőzte a Fiorentinát. 23. dátum.

megtartja

A nap jelenleg nagyon kedvező a bergamói klub számára, mivel a Roma (5.), a rivális a negyedik helyért, válságon megy keresztül és pénteken veszít a Bologna ellen (3-2).

A szombati, firenzei győzelem mellett az Atalanta három ponttal többet kapott, mint a római csapat, amelyet a jövő héten kapnak azzal a céllal, hogy ütést mentsenek a negyedik helyért folytatott harcba.

Akkor itt az ideje gondolkodni Valencián a milánói San Siro stadionban, amely az Atalanta történelmének egyik legjobban várt mérkőzése lesz.

Szombaton Gian Piero Gasperini játékosainak a második félidőre kellett várniuk, hogy beszámolhassanak a „Fiore” -ról, aki Federico Chiesa (32) jó lövésével a szünet előtt nyitotta meg a gólt.

A vendégek átvették a meccs irányítását, és a kolumbiai Duván Zapata (48) révén egyenlítettek, és az ukrán Ruslan Malinovskyi (72) góljával mentek tovább.

A szombaton lejátszott másik párharcban a Sampdoria (16.) 3-1-re nyert a torinói pályán (12.) az uruguayi középpályás, Gastón Ramírez (70. és 75.) duplájával, valamint a veterán válogatott támadó, Fabio Quagliarella góljával (79 büntető), 37.

Ezen a szombaton 19: 45-kor (GMT) az éllovas Juventus Veronában játszik a Hellas (10.) ellen, míg a vasárnapi mérkőzést az Inter (2.) és az AC Milan (9.) milánói párharca jelzi.