Az orosz Zverevre vezeti a döntőt, és végül két óra alatt 5-7, 6-4 és 6-1-re nyeri a tornát

Párizs | 08 · 11 · 20 | 18:36 | Frissítve 10: 55-kor

megnyeri

Oszd meg a cikket

Daniil Medevdev. Reuters

Orosz Daniil Medvegyev Az 1000 mester párizsi döntőjében a német Alexander Zverev elleni kiegyenlített mérkőzésről tért vissza, hogy 2 óra 7 perc alatt 5-7, 6-4 és 6-1 győzelmet nyújtson, és hozzáadta idei első tornáját.

A világ 5. helye, 24 éves, Az év végén arra várt, hogy megnyissa a rekordot, amelyet az elmúlt szezonban bőségesen ápolt, de ebben az mozdulatlan maradt az orosz rendszertelen játékának eredményeként.

Medvegyev Párizsban nyert oroszok saga örökösévé válik, Marat Safin, Nikolay Davidenko és az utolsó előtti Karen Khachanov.

A Masters 1000-ben rendezett negyedik döntőjében a moszkovita hozzáteszi a harmadik címét ebben a kategóriában, miután tavaly megnyerte Cincinnati és Sanghaj címét, a döntőben Zverevet is legyőzte, eddig egyetlen meccse a német ellen 6 meccsen.

Párizsban nyújtott jó szereplése, ahol egy borongós év után jelent meg, fel fogja emelni a rangsor negyedik helye, ahol meghaladja a svájci Roger Federert.

A sokszor más teniszezőként definiált orosz érvényesült a döntő, amely a US Open utolsó két legyőzött döntőjét mérte. Medvegyev tavaly vereséget szenvedett a spanyol Rafael Nadaltól és Zverevet ebben a szezonban az osztrák Dominic Thiemtől.

Párbaj is volt az új generáció két legígéretesebb alakja, elhívott harcra az elkövetkező évek legnagyobb dicsőségeiért.

Medvegyev megelőzte a zverev játékát, a 23-as rangsorban hét, aki 12 egymást követő győzelem sorozatával jutott a párizsi döntőbe a háta mögött, meggyőződve arról, hogy zsinórban harmadik címét adhatja hozzá a Kölnben aláírt kettő után.

Útközben a német még egy második karrierbeli győzelmet is aratott a spanyol Rafael Nadal ellen, akivel legyőzte ragyogó játék a párizsi elődöntőben.

Az előjelek megszilárdultak, amikorvagy a spanyol David Ferrer által kiképzett német szerezte az első fordulót, néhány részletben két rivális között döntöttek, akik vasököllel erősítették szolgálatukat, és csak a tizenegyedikben sikerült a németnek elkapnia az orosztól, hogy maradjon egy szett a címtől.

Zverev boldognak ígérte őket, akik már közelről láttak egy negyedik Mester 1000-et mutat be a vitrinjükben, biztos, hogy a Kölnből hozott hátsó szél diadalra ösztönzi.

De Medvegyev reagált, tett egy lépést előre azon a pályán, amely arra kényszerítette a németet, hogy feladja a kezdeményezést. Német farkasról bárányra vált, kész elfogyasztani az orosz, aki nem hagyta abba az újjáépíteni képtelen Zverev szolgálatának sürgetését.

A lehető legjobban védekezett a nyolcadik játszmáig, amikor az orosz hat egymást követő meccsből álló sorozatot nyitott, amivel megszerezte a második szettet, 4-0 legyen a döntőben.

Elég, hogy véget vessen a német ellenállásának, aki elvesztette teniszének fonalát és alig tudott új játékot hozzáadni, mielőtt kettős hibával feladta a játékot, ami a pályán való elkeseredés szimbóluma.