A 200 méter hátúszás szoros döntőjének utolsó méterein a malagai úszó érvényesült

Berlin | 19 · 08 · 14 | 20:22

spanyolországnak

Hírek mentve a profilodba

Duane Da Rocha az aranyéremmel. EFE

Duane Da Rocha spanyol úszó elérte a aranyérem a berlini európai úszás 200 méter háton 2: 09.37-es időmérővel legyőzve a brit Elizabeth Simmondst és az orosz Daria Ustinovát, míg a döntő másik nemzeti résztvevője, Melanie Costa a hatodik helyen végzett.

Ily módon a Brasíliában született úszó megadta Spanyolországnak a a verseny első aranyérme, összesen hetedik a négy után, amelyet szinkronúszásban szereztek - ezüst szólóban Ona Carbonellnek és kombóban; bronz csapatban és párosban - és a két ezüst, amelyet Mireia Belmonte visel, az egyik a nyílt vízi időmérőn 5 kilométer felett, a másik a 400 stílusban.

Személy szerint ez az harmadik érem az európai hosszú medencében a spanyol-brazil számára, a bronzérmek után, ezen a távon, amelyet a 2010-es és a 2012-es bajnokságon ért el a magyarországi városokban Budapest és Debrecen.

Nagy versenyeken ez a hetedik érem Da Rocha számára, miután a három medencében elért európaiak - arany, ezüst és bronz - és a világ rövid medencei világbajnokságának 200 háton elért bronz után. Kupa Isztambulból.

A spanyol, aki a 4. utcáról indult, miután az elődöntőben volt a leggyorsabb, karriert csinált kevesebbről többre. Az első pálya után hatodik volt, miután 30.94-kor megérintette a falat. Az első körben ez nem javított Duane dolgán, mivel ő volt a döntő utolsó helyezettje, amikor az első 100-at 1: 04.25-nél fedezte.

De a második hektométeren megkezdődött az új Európa-bajnok visszatérése. 100-ról 150-re öt helyet hátrált, és az utolsó kör előtt már harmadik volt, miután ebben a szettben a leggyorsabb 32,78-as idővel.

Valamit, amit az utolsó 50 méteren megismételt, megmutatva, hogy rengeteg fújtatója maradt, és megnyerte az aranyérmet, miután legyőzte a távot, amely elválasztotta a cseh Simona Baumrtovától és a német Jenny Mensingtől, akik 150-ben első és második helyen álltak; de a végén elsüllyedtek, és ötödik és hetedikek lettek.

Duane-t, aki új rekordot döntött Spanyolországban, a dobogóra kísérte a brit Simmonds és az orosz Ustinova, utóbbi úszó, aki még nem töltötte be a 16. életévét. A döntő másik spanyol résztvevője, Melanie Costa nem lehetett a fiókban, aki versenyben volt az érmekért az első hektométer alatt, amelyben negyedik volt, de az utolsó két kanyarban nem tudta tartani a legjobbakat, végül a hatodik helyen végzett.