Névterek

Oldalműveletek

Belinda Bencic. Szlovák származású svájci profi teniszező. 2012-ben debütált a svájci csapattal a Fed Kupában, 2013-ban pedig megnyerte a junior egyéni Grand Slam versenyt a Roland Garroson és Wimbledonban. Az ITF 2013-as junior világbajnokának nevezték el.

Életrajzi szintézis

Született 1997. március 10-én a svájci Flawilban. A szülők csehszlovákiai bevándorlók, akik 1968-ban érkeztek Svájcba.

4 éves korában kezdett teniszezni, és Melanie Molitor tenisziskolájába járt, akivel 7 éves kora óta edzett. Hat hónapig a floridai Nick Bollettieri Akadémián edz. Bencicnek szlovák állampolgársága is van.

Sportkarrier

A 2012-es szezont két C18-as bajnokság megnyerésével kezdi a cseh ITF-pályán. Selejtező és bejutott a németországi ITF profi torna negyeddöntőjébe. Játsszon egy kaliforniai ITF G18 tornát, ahol a harmadik fordulóban veszít.

Visszatérve a junior pályára, Franciaországban és Olaszországban játszik, ahol az év negyedik címét nyeri az olaszországi G18 G2-ben.

Vegyen részt a WTA Brüsszeli Verseny selejtező szakaszában. Az első selejtezőkörben három szettben legyőzi a top 20 Elena Bovinát. Később a selejtező szakasz második fordulójában kiesett Lesia Tsurenko által.

A junior tornát játszik a párizsi Roland Garroson, de az első körben veszít. Wimbledonban a második fordulóban veszít, de páros döntőbe jut.

Svájcban a junior Európa-bajnokságon versenyez, második kiemeltként és fő favoritként indul, és sikerül az elődöntőbe jutnia; játszik a US Open előtti tornán, a Canadian Junior Openen, ahol az első szett ellenére a harmadik fordulóban esik el Jelena Ostapenko előtt.

A US Openen nem tud jó teljesítményt nyújtani egy Grand Slam-versenyen, a második fordulóban három kemény szettben veszített a vendég és végül a bajnokság győztese, Samantha Crawford ellen. Párosban Petra Uberalová partnerrel a döntőbe jut, és a helyiek ellen veszít Gabrielle Andrews - Taylor Townsend ellen. Játsszon meghívással a luxemburgi bajnokság sorsolásán, ahol az első fordulóban a világelső Venus Williamsszel találkozik.

Fejezze be a szezont a floridai Eddie Herr torna elődöntőjébe, a Dunlop Orange Bowl negyeddöntőjébe és a mexikói Junior Open megnyerésével.

Játsszon több versenyt az Egyesült Államokban, amelyek lehetővé teszik számára, hogy felkeljen a rangsorban, és elérje a világ 351. számát.

Európában vitatta a korábbi junior bajnokságokat a Roland Garroson és Wimbledonban, és a junior rangsorban a 2. helyre került.

A Roland Garroson az első Grand Slam egyes döntőbe jutott, ahol 2 szettben legyőzte a német Antonia Lottnert, így megszerezte a címet, és ő lett az első svájci teniszező, aki megnyerte a Roland Garrost, mióta Martina Hingis 1994-ben megcsinálta. [1]

Wimbledon előtt Svájcban játszik tornát, egyesben bejut az elődöntőbe, és Katerina Siniaková mellett páros bajnoknak, valamint Roehampton 1. osztályú junior tornának hirdetik, ahol elnyerte a címet. Wimbledonban végül úgy szerzi meg a címet, hogy Taylor Towsendet legyőzte a döntőben. [két]

Újra megjelenik a WTA-körverseny svéd tornáján, ahol meghívólevéllel jutalmazták, hogy részt vegyen a fő sorsoláson, azonban az első körben Anna Tatishvili ellen veszített.

A US Openen a negyeddöntőig jutott, 2 szettben elveszítette Antonia Lottnert. Párosban Sara Sorribes Tormóval együtt a döntőben a cseh Barbora Krejčíková és Katerina Siniaková páros legyőzte őket. Vendégként játszotta a tokiói Premier tornát, és megnyerte a WTA körverseny első meccsét, legyőzve az ausztrál Daria Gavrílovát, bár a következő fordulóban elbukott a bajnokság bajnoka Petra Kvítova ellen.

A Toray Pan Pacific Openen a selejtező szakasz három fordulóját Chang Kai-chen, Mandy Minella és Anastasia Rodionova legyőzésével tölti be a bajnokság sorsolására. Az első körben legyőzi Lauren Davist, de Samantha Stosur, az US Open korábbi bajnoka.

Novemberben részt vesz a Dunlop Orange Bowl-ban, ahol egyesben az elődöntőbe, párosban pedig negyeddöntőbe jut.

Decemberben Bencicet az egész évben elért eredmények alapján kikiáltják az ITF junior világbajnokává, ahol a négy nagy slamben és az ITF által szervezett két nemzetközi csapatversenyben, a Kupában elérteknek nagyobb a súlya. Davis és a Fed Kupa. [3] Zárja be az évet a WTA-rangsor 184. helyével.

Az évadot Hobartban kezdi honfitársa, Martina Hingis elleni kiállítási mérkőzéssel. Melbourne-ben az első Australian Open-et játssza profiként, három selejtezőkörön keresztül sikerül elérnie a fő sorsolást. Január 27-én 146-ra emelkedik a világon.

Februárban csatlakozott a Svájci Szövetség Kupa-csapatához a Párizsban, a Franciaország elleni II.

Kaliforniában játszik az Indian Wells Masters csapatában, de az első körben veszít Heather Watson ellen. Charlestonban bejut az elődöntőbe, és sikerül a 91. helyre kerülnie.

Áprilisban ismét Svájcért játszanak a Szövetségi Kupában egy rájátszásmérkőzésen, hozzájárulva a Brazília elleni utolsó 4–1-es győzelemhez.

Májusban kvalifikálta magát a Mutua Madrid Open fő sorsolására, ahol az első fordulóban két szettben veszített a világelső, Serena Williams ellen. A következő héten ismét kvalifikálta magát a Rome Masters sorsolására, ahol a helyi Flavia Pennettának esik a második fordulóban.

Részt vesz a nürnbergi tornán, ahol a német Mona Barthel elleni vereség után nem lépheti át az első kört. Párizsban profi karrierje során először játszik az agyagpályás Grand Slam-et: Roland Garros. Végül 2 szettben veszít: 6-4, 6-1 Venus Williams ellen, de a WTA ranglistán 77. helyre emelkedik.

Júniusban a Birmingham-tornán játszik, az első fordulóban kikapott a tavalyi második helyezett Donna Vekićtől, de a következő meccsen veszít a címvédő Daniela Hantuchovától. Az Eastbourne-i tornán át kellett lépnie a selejtező három fordulóján, hogy végül asztalhoz kerüljön, és az első körben vereséget szenvedett Johanna Konta ellen.

A wimbledoni bajnokságban három szettben megnyeri az első mérkőzést Magdalena Rybarikova ellen, a harmadik fordulóban vereséget szenved Simona Halep ellen. Vegyen részt először párosban egy Grand Slam-versenyen női és vegyes versenyeken egyaránt. A női kategóriában Tsvetana Pironkovával együtt eljut a második fordulóba, míg vegyes párosban Martin Klizannal a harmadik kört sikerül elérnie.

Játssz az isztambuli tornán, az első fordulóban vereséget szenvedve Caroline Wozniacki ellen. Az első fordulóban veszített a Cincinnati Mastersnél, a New Haven tornán pedig egy vitatott első körös mérkőzésen veszített Barbora Strýcová ellen.

A szezon utolsó Grand Slam-sorozatában egymás után kiesett Yanina Wickmayer, Kurumi Nara, Angelique Kerber és Jelena Jankovic, hogy végül a kínai Shuai Peng ellen veszítsen a US Open negyeddöntőjében. [4]

Játssz a tokiói tornán, ahol az első fordulóban győz Svetlana Kuznetsova ellen, és a második körben veszít Lucie Safarova ellen.

Októberben részt vett a pekingi nyílt bajnokságban, amely megnyerte a selejtező szakasz mérkőzéseit, de az első körben vereséget szenvedett Ana Ivanovic ellen.

Vitassa meg az új Tianjin-bajnokságot, amelyben sikerül eljutnia az elődöntőbe, ahol szembe kell néznie Shuai Penggel, aki visszavonul, amikor az állás 3–1 volt, ami lehetővé teszi számára, hogy pályafutása első döntőjét játssza, amelyet Alison előtt veszített el. Riske.

A torontói tornán a pillanatnyi legjobb játékosokat sikerül legyőznie. Az első fordulóban legyőzte Eugénie Bouchardot (6–0, 5–7, 6–2), a második körben Caroline Wozniackit (7–5, 7–5), a harmadik körben Sabine Lisickit (6–1, 1). - 6, 7-6), a negyeddöntőben a korábbi első számú Ana Ivanovic (6-4, 6-2) és az elődöntőben az akkor első számú Serena Williams (3-6, 7-5, 6-4). A döntőben a rangsor harmadik helyét Simona Halepet győzte le (7-6, 6-7, 3-0 ret.), Ezzel megszerezte első Premier 5 tornáját, ezért a világ 12. helyére emelkedik. [5]

2017-2019

Több sérülés után, amelyek megakadályozták részvételét a 2017-es és a 2018-as szezonban, a 2019-es évet a bajnokság meghódításával kezdte Dubajban, a karrier legfontosabb győzelmét azzal érte el, hogy a cseh Petra Kvítovát (6-3,1 -6,6) legyőzte. -2), a világ 25 legjobbja közé sorolva. [6]

Az Indian Wells Mastersben a német Angelique Kerber elleni elődöntőben 6–4, 6–2-re esik.

Érje el a Madrid Masters elődöntőjét, miután 6–3, 2–6 és 7–5-re nyert a negyeddöntőben a világelső, Naomi Osakának. [7] Ezen eredmény után a WTA rangsor 20. helyére emelkedik.