Figyelem: Ez az oldal az oldal eredeti fordítása angolul. Ne feledje, hogy mivel a fordításokat géppel generálják, ne azt, hogy minden fordítás tökéletes lesz. Ezt a weboldalt és oldalait angol nyelven kívánják olvasni. Ennek a weboldalnak és weboldalainak bármilyen fordítása részben vagy egészben pontatlan és pontatlan lehet. Ez a fordítás kényelmi szolgáltatásként szolgál.

news-medical

Az endokrinológus olyan orvos, aki a hormonok termelésében és felszabadulásában részt vevő mirigyek működésére szakosodott, amelyek különböző folyamatokat, például az anyagcserét és a sejtek növekedését szabályozzák.

Az ilyen egészségügyi szakemberek foglalkoznak az endokrin betegségek tüneteivel, diagnosztizálásával és kezelésével, mint például hipo vagy hipertireózis, diabetes mellitus vagy bizonyos típusú elhízás.

Az endokrinológia kihívásokkal teli és kifizetődő orvosi szakterület. A betegek nagy változatosságot mutatnak mind a betegség megjelenése, mind a tünetek, mind a gyógyszeres reakció szempontjából. Tehát van egy nagy számú speciális tudás, amelyet az endokrinológusnak képesnek kell lennie asszimilálni.

Mit csinál egy endokrinológus?

Az endokrinológusok széleskörű ismeretekkel rendelkeznek az endokrin rendszert érintő specifikus betegségekről, például:

  • Mellitus cukorbetegség
  • A hipotireózis hipertireózisa
  • Hormonális egyensúlyhiány
  • Súlyos elhízás
  • Hiperkoleszterinémiák
  • Endokrin mirigy rákok

E rendellenességek többsége krónikus és egész életen át tartó ellátást igényel. Ezért az endokrinológusoknak teljes ismeretekkel és tapasztalattal kell rendelkezniük betegeik folyamatos problémáinak kezelésében.

Szerepük magában foglalja az állapot diagnosztizálásához és monitorozásához szükséges szekvenálási teszteket, valamint az optimális egészségügyi eredmények elérése érdekében megfelelő vényköteles döntéseket. A tanácsadás és a betegképzés szintén fontos és gyakran időigényes feladat, amely elengedhetetlen annak biztosításához, hogy a betegek megértsék egészségi állapotukat, és hogyan kövessék a kezelési ajánlásokat az egészségük kezeléséhez.

Domináns készségek

Azok a kulcskompetenciák, amelyekkel az egyéni törekvésnek endokrinológussá kell válnia, a következők:

  • Kommunikációs képességek
  • Figyelem a részletekre
  • Vezetői képességek
  • Szerves készségek
  • Problémamegoldó képesség
  • Empátia
  • Informatikai ismeretek
  • Fizikai erő

Ezek a készségek kritikus fontosságúak ahhoz, hogy az endokrinológus a legmagasabb szinten teljesítsen, és megfeleljen az endokrinológus karrier követelményeinek.

Munkakörnyezet

Az endokrinológusok és más orvosok általában teljes munkaidőben dolgoznak, sok orvos meghaladja a heti 40 órát. Dolgozhatnak kórházban, klinikán vagy magánrendelőben. Néha egyedül dolgoznak, de gyakrabban dolgoznak multidiszciplináris csoportokban más egészségügyi szakemberekkel.

A klinikai endokrinológusok jelentős kapcsolatban állnak a betegekkel az egyeztetések során, amelyek átlagosan 15-25 percig tartanak. Emiatt a fertőző betegségek, mint például a rhinitis és az influenza, nagyobb valószínűséggel érintik őket, mint néhány más faj.

Tanulmányi és képzési követelmények

Az endokrinológusként való elismeréshez szigorú tanulmányi és képzési követelményeknek kell megfelelni. Számíthat arra, hogy egy legalább 10 évig tartó tanulmányi idő szakképzett endokrinológus lesz.

Először is, az egyénnek orvostudományi doktor (M.D.) diplomával kell rendelkeznie, és sikeresen teljesítette a hároméves klinikai rezidenciát, beleértve az engedélyező orvosi vizsgálatok letételét. Ezt követően további tanulmányoknak kell következniük az endokrinológia szakterületén.

Lehetséges, hogy endokrinológusként elismertessék formális testületi tanúsítással az endokrinológiában. Azonban az orvosi vizsgák engedélyezésével ellentétben ez nem kötelező tanúsítvány.

Fizetés és kilátások

2014-ben a PayScale.com beszámolója szerint az endokrinológus mediánja az Egyesült Államokban 179 434 dollár volt.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának becslése szerint az orvosok és sebészek által tervezett munkanövekedés 18% -ra becsülhető, amely magában foglalja az endokrinológusokat.

Tekintettel a medián fizetésre és az előrejelzett munkahely-növekedésre, az endokrinológus karrier ígéretes terület a tanulmányozás és a gyakorlat terén.

Továbbképzés és karrier-előmenetel

Az endokrinológusok kötelesek a karrierjük során tovább tanulni és fejleszteni szakmai képesítésüket. Bizonyítania kell az orvosi továbbképzés (CME) igazolását, hogy képes legyen a területen tanúsítvánnyal rendelkezni.

Különböző szakmai szervezetek léteznek, mint például az American College of Physicians (ACP) és az egyetemi orvosi osztályok, amelyek CME lehetőségeket kínálnak. Ez az egészségügyi szakemberek felé irányul, beleértve az endokrinológusokat is, hogy folytassák tanulmányaikat, és naprakészen tudják tartani az új kutatásokat és ajánlásokat.

Hivatkozások

További irodalom

Yolanda kovács

Yolanda gyógyszerészdiplomát végzett a Dél-ausztráliai Egyetemen, és tapasztalattal rendelkezik Ausztráliában és Olaszországban egyaránt. Szenvedélyesen foglalkozik azzal, hogy az orvostudomány, az étrend és az életmód hogyan befolyásolja egészségünket, és örömmel segít az embereknek ennek megértésében. Szabadidejében szeret felfedezni a világot és megismerni az új kultúrákat és nyelveket.

Idézetek

Kérjük, használja a következő formátumok egyikét, hogy idézze ezt a cikket esszéjében, dolgozatában vagy jelentésében:

Smith, Yolanda. (2019. február 26.). Endokrinológus karrier. News-Medical. Letöltve 2021. január 9-én: https://www.news-medical.net/health/Endocrinologist-Career.aspx.

Smith, Yolanda. "Endokrinológus karrier". News-Medical. 2021. január 09. .

Smith, Yolanda. "Endokrinológus karrier". News-Medical. https://www.news-medical.net/health/Endocrinologist-Career.aspx. (elérhető: 2021. január 9.).

Smith, Yolanda. 2019. Endokrinológus karrier. News-Medical, megtekintve 2021. január 9-én, https://www.news-medical.net/health/Endocrinologist-Career.aspx.

A News-Medical.Net ezt az orvosi információs szolgáltatást a jelen feltételeknek megfelelően nyújtja. Felhívjuk figyelmét, hogy az ezen a weboldalon található orvosi információk célja a beteg és az orvos/orvos közötti kapcsolat és az általuk nyújtott orvosi tanácsadás támogatása, nem pedig annak helyettesítése.

News-Medical.net - AZoNetwork webhely