• LP Klub
  • Exkluzív tartalom

Lenyűgöző szintet mutattak tegnap a Pan American sportolói. A Sajtó/Carlos Herrera.

Kemény

A Karate Do Nemzeti Csapat nagyszerű versenyt mutatott be annak ellenére, hogy nem nyert érmet, tegnap a XXVI Pánamerikai Karate Do Bajnokság rajtján, amely a menedzseri Crowne Plaza Hotel Great Darío termében zajlik.

Flavio garcia

Alexander López és Anel Espinoza a -60 kilós kategóriában, nőknél Ana Méndez és Lesly Rayo -50 kg, -55 kg-ban Karina és Ninoska Shoing. Katában Manuel Leytón és José Rivas megy.

Nicaraguan Steve Stynze azon nemzeti versenyzők közé tartozott, akik a kumit kategóriában túljutottak az első fordulón, és a rajtnál a Costa Rica-i Jeson Guerrerót -75 kilóval verték meg 2: 0-s pontszámmal, majd a venezuelai Nicastro Ochoával találkozott., akivel döntéssel veszített, miután 1-1-es döntetlent játszott.

Az utánpótlás fordulóban Stynzen minimálisra verte az amerikait Tyler Yoichit, és az argentin Franco Icasatival szembesült a bronz osztályozásért, de 2: 0-s pontszámmal veszített, éremszerzési lehetőség nélkül.

A -61 kg súlyú Katherine Aráuz szintén továbbjutott a harmadik fordulóba, az első küzdelemben szabad formát adott át, a másodikban a guatemalai Ana Pérez ellen nyert 2-1-re, a harmadikban a mexikói Marillela Arreola ellen szenvedett vereséget 3- 0 és a bronzérem megszerzésével nem tudott 3-0-ra veszíteni az amerikai Rahaim Mackenzie ellen.

Eszter Escobar, -60 kg-ban. 4-0-ra kikapott az első fordulóban a kolumbiai Tatiana Valencia ellen. Mint Gladys Zamora -61 kg-ban. 1-0 a Dominikai Köztársaságból érkező Carmen Harrigan ellen.

María Rodríguez, -68 kg. 2-1-re nyert a perui Franco ellen, és bronzérmet veszített a brazil Lucelia Ribeiro ellen 3-2-es pontszámmal. Luis Mayorga -75 kg-ban, 3-1-re nyert a Costa Rica-i Jorge Retanának, a második küzdelem pedig 2-0-ra kikapott a perui Isabel Aco ellen.