A román Vlad Dascalut, aki 9 évesen érkezett Spanyolországba, és La Rioja-ban él, a Mont-Sainte-Anne körversenyen (Kanada) kipróbálták világbajnokként 23. alsóként mountain bike-ban. A spanyol Jofre Cullell bukása miatt minden lehetőséget elveszített a második fordulóban, amikor Dascaluval vezetett, és vissza kellett vonulnia.

dascalu

A A 21 éves Dascalu diadala megnyitja az olimpia kapuit. A helyek kiosztásának kritériuma kettőt ad a kategória legjobban besoroltjának, amelynek országai nem helyezkednek el rangsorolással. Románia jelenleg a 21. helyen áll, utoljára adott helyet. Mi több, Ez az érem az első, amelyet Románia nyert a Mountain Bike Világbajnokság 30 kiadásában.

Dascalu 9 éves korában jött családjával Spanyolországba. Entrénában (La Rioja) található kevesebb mint hat évvel ezelőtt került kapcsolatba a hegyi kerékpározással. Először kipróbálta a lesiklás módját, amelyet néhány barát kezéből tanult, de két éven belül átállt a terepre (XCO).

A csoport hat motoros vette át a parancsnokságot Jofre Cullell, a belga Maximilian Brandl, a román Vlad Dascalu, a dán Simon Andreassen, a svájci Filippo Colombo és az amerikai Christopher Blevins az első kör után a célban. A futás másik spanyolja, Josep Durán a 45. helyet szerezte meg.

Dascalu, a Brújula Bike Racing Team csapatából és a 23 éven aluli Európa jelenlegi bajnoka kihozta az egész szezonban mutatott erőt. A világbajnokság jelenlegi győzelme négy győzelemmel már a második gólnál átlépett. Csak lépést tudtam tartani vele Cullell, de a Beatrice kiesési zónájában bekövetkezett esés nem hagyott lehetőséget az érmekért való küzdelemre.

Dascalu Blevins vezetésével 14, Colombo 21 másodperccel vezetett. Cullell elment a tizenötödiken. Már 1 perc 49 másodpercet veszített. Durán majdnem hét percet távozott.

Dascalu jövedelme már majdnem egy perc volt a negyedik lépésben. Blevins, Colombo, Andreassen és a svájci Vital Albin alkotják az üldöző csoportot ezüst és bronz téten. Cullell megpróbált maradni a versenyen, de végül a harmadik kanyar alatt feladta. Josep Durán az 58. pozícióban passzolt.

Dascalu a negyedik passznál tartotta előnyét. Mögött Andreassen, Colombo és Albin játszotta a dobogó másik két helyét.

Az arany Dascalu nyakán, a baleset elkerülésével Andreassen az ötödik körben megközelítette az ezüstöt, amikor 25 másodperccel túllépte a célvonalat Colombo és Albin előtt. A két svájci úgy reagált, hogy megelőzte a küzdő dánt az utolsó körben. Dascalu a szivárványmezt 1h19.50 idővel vette fel. Colombo 1: 57-nél második lett, míg a bronz Albiné lett, aki 2: 06-kor jött be. Josep Durán 58. lett.