A kolumbiai Manzana Postobón kerékpáros 1: 28-kor a 11. mezőnybe érkezett a győztes, az olasz Manuel Belletti mögött Androni-Sidermectől.
Általában a legjobb kolumbiai Álvaro Duarte (Forca Amskins Racing), aki 1: 10-re a tizedik mezőnyben van a vezető, az orosz Artem Ovechkin (Terengganu) mögött.
Kolumbia továbbra is megszerezheti a verseny hegyének címét Malajziában, mivel Bernardo Suaza (Manzana Postobón) és Álvaro Duarte 38 ponttal holtversenyben áll a besorolás második és harmadik helyén, amelyet Ovechkin irányít 40 egységgel.
Rembau és Kuala Lumpur utolsó, 141,4 kilométeres szakaszának három hegyi díja van, és a két kolumbiai megszerzi a címet.
Az olasz Manuel Belletti nyerte a Tour de Langkawi Nilai és Muar között vitatott 222,4 kilométeres hetedik szakaszát, amely után az orosz Artem Ovechkin (Terengganu) folytatja vezetőként.
A verseny nagyon taktikus volt, főleg az utolsó ötven kilométeren, és egy kis számú futó érkezett a célhoz, akik között a Belletti sprint győzött az albán Eugert Zhupa és a kazah Ruslan Tieubajev felett.
Ovechkin továbbra is vezet 28 másodperces előnnyel a lengyel Lukasz Owsian előtt az utolsó szakasz hátralévő részével.