Maverick Viñales győzelme az Emilia-Romagna MotoGP Nagydíjon és a spanyol hármas Misanóban, Joan Mir és Pol Espargaró dobogón.

Csak egy hete nem értett semmit Maverick Viñales. Elvesztette a sokadik lehetőséget arra, hogy megnyerje a versenyt, amely az edzésen neki tűnt, és elbukott. Ma, ugyanabban a Misano World Circuit Marco Simoncelliben, a Monster Energy Yamaha versenyzője elért első győzelme a szezonban, ez őt egyenesen a címért vívott harcba helyezi.

súlyt

Történelmi vasárnap volt Mack és a spanyol motorosok számára, amely aláírta a Triplet a dobogón, amelyet Silverstone 2019 óta nem sikerült elérni. Joan Mir és Pol Espargaró egy teljesen spanyol dobogóra kísérték Viñales-t. És ahonnan Fabio Quartararo végül szankció miatt kiesett.

A dobogó elvesztése mellett a francia elvesztette az ideiglenes vezetést, amelyet Andrea Dovizioso (8.) még egy hétig fenntart. minden eddiginél jobban tömörített osztályozás. És az, hogy az olaszoktól mindössze 1 ponttal lemarad Quartararo és Viñales. És Joan Mir 4 ponttal. Őrült világkupa, amely hét futamban hatodik győztesével bővült.

MotoGP versenykrónika

Bár Jack Miller volt a leggyorsabb a tengelykapcsoló kioldása, Maverick Viñales Nagyon jól jött ki, és második volt, de mindössze három kanyarban már elhaladt az ausztrál mellett, és először futott. Mögött, Fabio Quartararo megpróbálta fenntartani a harmadik pozíciót, Bagnaia nyomásával, amely zaklatta.

A verseny ezen kezdetén sok baleset történt. Az első az Aleix Espargaró, aki egyedül esett az 1. körben és kivette Franco Morbidelli, bár az olasz megmentette az esést. Már a 2. körben az ment a földre Valentino rossi a 4. kanyarban. És nem sokkal azután beköszönt Brad iratgyűjtő, amikor harmadszor lőttem. Hogy újra csatlakozott a versenyhez, és egy körrel később újra elesett.

Bagnaia teljesítette az edzések elvárásait, és második lett, elvágva a távot Viñales iránt, aki az 5. körben már a volánjánál gurult. Hátulról, két másodpercnyire Pol Espargaró, Fabio Quartararo és a Joan Mir az ötödik pozícióig vezethető vissza. És nagyszerű karrierje is Iker Lecuona, hogy hetedik volt és Alex Marquez kilencven.

A vezetőváltás A 6. körben érkezett, amikor Bagnaia a 4-es kanyarban elhaladt Viñales mellett. És viszonylag könnyedén rést hajtott végre, köszönhetően a Ducati erejének az áramkör gyors szakaszában. A távolság szilárdult és ugyanakkor stagnál. Mivel Viñalesnek sikerült megakadályoznia hátrányának túllépését, túllépett 1 másodpercen.

Míg, Jack molnár, aki az első sorból indult és a verseny során sok pozíciót veszített, nyugdíjas a 9. körben egyértelműen intett, hogy a hátsó gumi nem működik megfelelően. A versenyből pedig Tito Rabat távozott, aki szintén a 13. körben zuhant le.

Megérkezett a verseny egyenlítője, a győzelem korántsem dőlt el előre. Mivel Viñales abban az 1,5-es különbségben maradt, amely lehetővé tette számára, hogy a győzelemről álmodozzon. Míg Pol Espargaró több mint 1 másodperccel ült a dobogón Quartararóhoz képest, akinek két másodperccel több volt Joan Mirnél.

Az utolsó 10 kör szívroham lesz. Egyrészt Viñales a tizedikre tizedikként vágott, és a második lefelé haladás határához közel maradt. Míg Quartararo ragaszkodott Pol Espargaró KTM-jéhez, és veszélyeztette a dobogó helyét.

És 7 körrel a végétől jött a dráma a 6-os kanyarban Pecco Bagnaia bukása ez megfosztotta őt az első MotoGP-győzelem elérésétől. Az olasz bezárta Ducatiját elöl, és nem tudta megmenteni a drámai esést.

Maverick Viñales örökölte a verseny vezetését, több mint 4 másodperccel az Espargarót és a Quartararót alkotó duó tekintetében. Miközben Mir megpróbált közelebb kerülni a dobogós helyzetekhez, annak ellenére, hogy még mindig több mint másfél másodpercre volt. De a Pol és Fabio közötti csata előnyös volt Suzukinak.

Nincs érzelem a győzelemért folytatott harcban, minden figyelem a dobogóért folytatott harcra összpontosult, amelyben már háromfős csoport volt, mert Mir 4 körrel hátrább ért a Quartararo kormányáig. A francia kétségbeesetten ült Pol volánjánál, és nem tudta elkerülni Mir támadását, aki 3 körrel a hátralévő harmadik helyre került.

Joan Mir nem állt meg itt, és két körrel elhaladt Espargaró mellett, hogy az egyenes végén haladjon. Egy kanyarral később Quartararo volt az, aki elhaladt Pol felett. Azonban a francia, akinek már volt figyelmeztetése a vágányhatárok túllépése miatt, hosszú körös büntetés szankció, amelyet az utolsó körben nem tartott be, ezért 3 másodpercet alkalmaztak büntetés. Olyan szankció, amely megváltoztatná a dobogót, mivel Pol Espargaró örökölte ezt a harmadik pozíciót, és aláírta egy évek óta nem látott spanyol triplet.

Miguel Oliveira szenzációs ötödik pozíciót írt alá, míg csapattársa, Iker Lecuona, két körrel a földre ment, hogy menjen, amikor hatodik lett. Ez az álláspont végül az volt Takaaki nakagami, hogy utolérte az utolsó köröket Alex Marquez, hetedik, a MotoGP legjobb pozíciójában.

A nyolcadik pozíciója Andrea Dovizioso lehetővé tette számára, hogy fenntartsa a vezetést az ideiglenes besorolásban. A múlt heti verseny győztese, Franco Morbidelli, csak kilencedik lehet, megelőzve Danilo petrucci, Johann zarco és a Alex Rins (12º) elmosódott. Bradley Smith A 13. volt az utolsó, aki befejezte Misano karrierjét.

MotoGP versenyzők nyilatkozatai

Maverick Viñales: „Hihetetlen munka volt ez egész hétvégén. A Pecco nagyon gyorsan ment, próbáltam keményen nyomni, de spóroltam a gumikkal. Vadásztam rá, amikor hibázott. Innen próbáltam nem hibázni és a motoron maradni. Ma jó beállítást találtunk. Ma szeretnék köszönetet mondani azoknak, akik mindig otthonról támogattak ".

Joan Mir: „Nagyon fáradt vagyok, mert minden körben 100% -ot kellett adnom. De azért elégedett vagyok. Az elején megelőztem a versenyzőket, és ez sokkal nehezebb, de amikor egyedül maradtam, képes voltam rákényszeríteni a ritmusomat, de a végén megmentettem az abroncsot is ".

Pol Espargaró: „Már tudtuk, hogy a puha hátsó gumival játszunk. Reméltem, hogy 10 körrel a végétől elesik, de korábban elesett. Legalább az első körök, amelyeket élvezhettem, aztán sokat szenvedtem, de az összes lehetséges ajtó bezárásával védtem a pozíciót. Fabio büntetésével visszatértem a dobogóra, és megmutatom, hogy soha nem szabad feladni ".