2018. szeptember 30., vasárnap

Llovet és Kostas piacra dobják az új Obrát (91–81)

elindítja

Nacho Llovet császári első félideje, 15 ponttal és remek védekezéssel Deon Thompson felett, kulcsfontosságú volt Obradoiro számára, hogy az alapszakasz első meccsét a gyengén védekező Burgos ellen pályára állítsa, és ez csak bizonyos pillanatokban zavart meg. Moncho Fernández emberei a katalán forgást és a csoport jó munkáját bízták meg a támadó visszapattanásban, kihasználva a második negyed fordulatát, és egy remek De Zeeuw révén a különbségeket jelzik az eredményjelzőn, +13 a félidőben (45 -32). Simons megtartotta a burgosi ​​erőfeszítéseket a harmadik negyedben, feldobva Obra 15-öt (57-42), bár néhány percnyi kontroll hiánya, több rivális könnyű kosárral, lehetővé tette a vendégek számára, hogy az utolsó elején megfenyegessék az Obradoirista diadalt. időszak (69-62). Ebben a veszélyeztetett pillanatban megjelent egy nagyszerű Kostas Vasileaidis forró csuklója (összesen 20 pont 6 hármassal), amely triplákkal elpusztította a kasztíliai ellenállást, és ezzel lezárta a szezon első győzelmét.

A második negyed a menetelni vágyó Vasileiadis triplájával kezdődött. De Zeeuw továbbra is büntette a gyenge kasztíliai védelmet belülről, mielőtt a kispadra ment volna, és Obra még mindig 8-as volt Llovet visszatérésével, új kosárral az alacsony kapufán. Stephens hárompontosával a helyi jövedelem +9-re (32-23) emelkedett, de nem sikerült ugyanolyan sikerrel a következő próbálkozásaiban, jó helyzetekben. Burgos egy bizonyos távolságból elkészítette a gumit, de Obra a támadás visszapattanásának köszönhetően maradt előrébb, Hlinason és Llovet visszapattanása után pár kosárral. Az egyetlen hiányzó dolog a nagyobb siker volt a hármasban, hogy befejezze a játék megszakítását, bár Llovet és David Navarro behatolásával a védelemben egyre következetesebb csapat gyarapodhatott, és sértő egyértelműséggel túllépte a látogató alatti visszapattanó küzdelem riválisát. karika. Mivel Llovet kegyelmi állapotban volt, és már 15 pontot adott egy vértelen Thompson ellen, Sàbat triplája felemelte Obra 13-at, Sar pedig bekapcsolta és élvezte az utolsó másodperceket, míg Obra továbbra is egymás után tette hozzá a támadó lepattanókat (45 -32).