A „La Rojita” áthaladt a grúz csapat felett, amely alig érte el De Gea célját

Madrid | 02 · 09 · 11 | 03:00

spanyolország

Hírek mentve a profilodba

A 21 éven aluli spanyol válogatott 2–7-re legyőzte Grúziát, és az első három pontját hozzáadta a 2013-ban Izraelben lejátszandó Európa-bajnokság selejtező szakaszának első mérkőzésén.

A játékot mindenkor Luis Milla edző játékosai irányították, akik messze felülmúlják a grúz csapatot, akik ritkán közelítették meg a David De Gea által védett területet.

Három perc elég volt ahhoz, hogy Spanyolország előrébb jusson az eredményjelzőn, Francisco Román "Isco" góljával Canales és Rodrigo jó kombinációja után, amelyet az új málagai támadó tetőzött.

Georgia néhány megközelítésének egyike kilenc perc alatt jött el, de Levan Mchedlidze keresztlövése szűken elmaradt.

Két perccel később Spanyolország ismét betalált, ezúttal a játékosok cserélődtek, mivel a segítséget Isco adta, a gólt pedig a spanyol-brazil Rodrigo Moreno szerezte.

Spanyolország mindenkor birtokolta a labdát, és ennek eredményeként jött a harmadik gól, Isco munkája, Sergio Canales beadása után a mezőny középvonaláról, amelynek irányítását a malagai játékos kihasználta, és egy Vaseline a bal oldalon, amely végül a háló aljára került.

A 29. percben jött a negyedik gól, ismét Rodrigótól, aki miután kis területen levágta Salamon Kverkveliát, a labdát Giorgi Makaridze kapus által védett kapufához igazította.

Egy perccel később, 30-nál Rodrigo befejezte a bal szélről középre helyezett labdát Carles Planas által, és az ötödik gólt felemelte az eredményjelzőhöz.

E gól után Jordi Amat fizikai kényelmetlenséggel Íñigo Martínez váltotta.

A szünet előtt, 39-ben Canales megszerezte a hatodikat, mesterien hajtottak végre szabálytalanságot a terület szélén.

Az újrakezdés után Georgia megszerezte első gólját, Íñigo Martínez munkáját a saját kapujában azzal, hogy akaratlanul is egy tökéletes vazelinné változtatta a sarkantyús távolságot, amely felülmúlta De Gea-t.

A gólok nem álltak le, és a 61. percben a védő, Marc Bartra egy fejessel megszerezte a hetedik helyet Spanyolországnak egy Canales zárt szabadrúgása után.

Az utolsó percekben Spanyolország megérintette a labdát, anélkül, hogy túlságosan elkergette volna a grúz kaput, és Kvekvesviri kihasználta, hogy a labdát a spanyol kapus keretbe helyezte, így az utolsó 2–7 az eredményjelzőn maradt.

Spanyolország jövő hétfőn a csoportkör második mérkőzését játssza, ismét Georgia ellen, az Ángel Carro de Lugo stadionban.