BAKU (AZERBAYAN), 19 (EUROPA PRESS)

nélkül

A moszkvai játékos a kezdetektől fogva megmutatta elméleti fölényét a pályán, és a biztos szolgálatra támaszkodva az első körben problémamentesen lefegyverezte ellenfelét, amelyet zajos 6: 1-re kaptak.

A második szettben Abduraimova kihasználta az orosz szolgálat intenzitásának elvesztését, hogy kétszer megtörje az adogatását és újabb csatát mutasson be. Végül azonban Zvonareva pulzusa nem remegett, és minőségéhez apellált, hogy a mérkőzést 7-5-vel zárja, amellyel a második körbe kerül.

Az orosz Elena Vesninának is több problémája volt honfitársa, Yana Buchina legyőzésében, aki arra kényszerítette Vesninát, hogy elérje a harmadik szettet a forduló továbbjutásához. Az első negyed után, amikor a bajnokság kedvenc 3. helyezettje jó teniszt mutatott, ami 6-2-re segítette az első szettet, Buchina megfordította a helyzetet a második szettben, amelyben 3-6-ra nyert.

A találkozó eredménye a harmadik és egyben utolsó felvonás volt, kétségtelenül a verseny legegyenletesebb része. Mindkét játékos megmutatta a legjobb változatát a többieknek, és végül Vesnina három repedése megszerezte, hogy aláírja passzát a második fordulóba 7-5.

Akinek nem okozott gondot az első elkötelezettségének megoldása a tornán, az a francia Aravane Rezai volt, aki egyértelműen felülmúlta a helyi teniszezőt, Kamilla Farhadot, akit két szettben zengő 6-0, 6-2-re győzött le.

Anasztaszija Jakimova (BLR), Valeria Savinykh (Oroszország) 6-3, 6-4.

Elena Vesnina (RUS/N.3) - Yana Buchina (RUS) 6-2, 3-6, 7-5.

Kateryna Bondarenko (UCR) 6-3, 6-2-re verte Leszia Tsurenkót (UCR).

Ksenia Pervak ​​(RUS/N.7) bt Noppawan Lertcheewakarn (THA) 3-6, 6-1, 7-5.

Elena Bovina (RUS) - Zarina Diyas (KAZ) 6-0, 3-6, 7-5.

Anna Tatishvili (GEO) - Evgeniya Rodina (RUS/N.8) 6–4, 6–2.

Aravane Rezai (FRA) bt Farhad Kamilla (AZE) 6-0, 6-2.

Monica Niculescu (RUM/N.5) - Eirini Georgatou (GRE) 5-1 (Georgatou nyugdíjas)

Tatia Mikadze (GEO) és Nina Khrisanova (RUS) 6-0, 6-0.

Vera Zvonareva (RUS/N.1) a (UZB) 6-1, 7-5.