A kanári-szigeteki résztvevők még egy évvel kiemelkedtek a nemzetközi futók elitje közül Transvulcania Naviera Armas 2016. A Gomeran Cristofer Clemente megismétlődött az Ultramaraton első tíz helyezettjében, így ő lett a régió egyetlen futója, aki három alkalommal teljesítette ezt. Eközben a Transvulcania H10 Hotels Marathonon Juan José Rodríguez és Domingo Juárez megszerezte a második, illetve a harmadik helyet.

transvulcania

Clemente, a Transvulcania Naviera Armas, kivételesen kezdi az évet. Nál nél Meridian Marathon, a teszt, amelynek eredményeként született, sikerült elsőként futni, aki 4 óra alá esett, és az új legjobb időt 3 óra 54 perc és 21 másodpercre állította. Április elején a spanyol Ultratrail bajnokság (Fedme) legjobbjaival szerette volna megmérettetni magát, amelyet Montsenyben rendeztek meg. Sokáig ő vezette a versenyt, de az útvonalon lévő jelzőkkel kapcsolatos problémák miatt el kellett hagynia.

A naptár következő találkozója a Santa Cruz Extreme volt, ahol ő is megszerezte a győzelmet. Mindegyik jó teszt volt ennek a Transvulcania Naviera Armas-nak, amelyben a gomero ismét megmutatta, hogy a világ egyik legjobbja.

A célba érkezése azonban nem volt egyszerű. A túra során súlyos gyomorproblémái voltak, és a Tazacorte-ba ereszkedve elesett, és erősen megütötte a bal térdét. Az esés következtében egy látványos rés nyílt, amelyhez több öltés kellett. Első szavai, amint befejezte a versenyt, érzelmileg hálásak voltak a Palmera-rajongóknak.

Yeray Duránnak, a kiemelkedő Kanári-szigetek másikának el kellett hagynia El Pilart a lábközép fájdalma miatt. Így a 2009-es első és egyetlen részvételén elért tizenharmadik hely javításának lehetősége nélkül maradt. Tekintettel erre a körülményre, Agustín ’Tini’ García vette át az irányítást, aki több mint megfelelt a szigetcsoport képviseletének kihívásával. 8 óra 46 perc 31 másodperccel a 37. helyen végzett, míg a harmadik kanári-szigeteki a fuerteventurai Andrés Santana a 46. helyen állt az általános besorolásban. Ami a palmerókat illeti, az első Cáceres Iván volt, aki az 54. pozícióba lépett, és újra érvényesítette az előző kiadásban már elért vitolát.

A nőknél az első kanári volt Nicola Brown. Az ír származású, de Lanzarotén élő futó 10 óra 46 perc és két másodperc alatt végzett. Hátulról, a tizenkét órás verseny szélén érkezett Ana Begoña González, a második Kanári-sziget és az első pálmafa, amely Los Llanos de Aridane-be ért.

A magas rangot elért másik hely Juan José Rodríguez, a Transvulcania H10 Hotels Marathon második helyezettje volt. Valójában a steward volt az egyetlen, aki a zöld-foki-szigeteki Danilson Pereira-t okozhatta bajban, aki összesített győztes lett. Ugyanebben a tesztben a veterán, Gran Canaria-i Domingo Juárez végzett a dobogóval, és stílusosan elhagyta a Kanári-szigetek bárját, míg a nőknél Raquel Linaresnek is sikerült bejutnia az első ötbe.

Ban,-ben Transvulcania Plátano de Canarias Félmaraton 2016 a legjobb helyezést az összesítésben negyedik Jose Luis Hinojosa szerezte meg, míg Keyla Saavedra ugyanezt tette modalitásában.

A SoyMaratonista egy maratoni és utcai versenyekre szakosodott internetes oldal, amely az edzéssel, táplálkozással és hidratálással, sérülésekkel és még sok mással kapcsolatos legteljesebb információkkal segít javítani teljesítményén. Más brókerekkel is felveheti a kapcsolatot, és megoszthatja tapasztalatait.