• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Email
  • Nyomtatni

TURIN (EFE) - A francia Florence Baverel Robert nyerte a női biatlon 7,5 kilométeres gyorsasági versenyét a 2006. évi torinói téli olimpián, amelyet Cesana San Sicario-ban rendeztek.

volt

A 31 éves Baverel két másodperccel és négy tized előnnyel nyerte meg első nagy egyéni címét a svéd Anna Carin Olofsson ezüsttel és 6,6 az ukrán Lilia Efremova bronzéremmel szemben.

A francia biatlonista nem versenyzett semmilyen kudarccal a lövöldözés terén, míg Olofsson olyan hibát követett el, amely megfosztotta az aranytól. Efremova a karabélyhoz is tökéletes volt.

A 2002-es Salt Lake City olimpiai bajnoka, a német Kati Wilhelm hetedik lett 18,4-nél, míg egy másik német Uschi Disl, négy évvel ezelőtt ezüst és jelenlegi világbajnok, majdnem két perccel harmincnegyedikre süllyedt a franciák mögött.

Ez a harmadik érem Franciaország számára ezeken a játékokon Antoine Dénériaz aranylemeze után a férfi lesikló alpesi síelésben és Sandra Laoura bronzérme a női művészi síkátokban.

Az orosz Olga Pyleva állítólag részt vett ezen a versenyen, de nem jelent meg a rajtnál, mivel a NOB felfüggesztette doppingolás miatt.

Besorolás a 2006. évi torinói téli olimpia női biatlonjának 7,5 kilométeres sprintversenyéhez, amelyet Cesana San Sicario városában rendeztek:

1. Florence Baverel-Robert (FRA) 22: 31.4 Arany.
2. Anna Carin Olofsson (SWE) 2,4 ezüstnél.