Ukrajna megerősítette felépülését, miután a francia Európa-bajnokság selejtező szakaszában rendhagyó kezdés volt, és 1–0-ra legyőzte Macedóniát egy rövid eredménnyel zárult mérkőzésen, Mihailo Fomenko kiválasztásának sikertelensége miatt.

felépülését

Sportírás, október 12. - Ukrajna megerősítette felépülését, miután a francia Európa-bajnokság selejtező szakaszában rendhagyó kezdés volt, és 1–0-ra legyőzte Macedóniát egy rövid eredménnyel zárult mérkőzésen, a válogatott sikertelensége miatt Mikhailo Fomenko.

Az ukrán edző emberei újabb lépést tettek pozitív fejlődésükben, miután az első meccsen 0–1-re kikaptak Szlovákiától. A következő meccsen 0–2-re nyertek Fehéroroszország ellen, Macedónia ellen pedig megerősítették a valóságnak tűnő javulást az Arena Lviv stadionban kínált jó show után.

Ukrajna megterhelte a terhet, miután szeptember 8-án megkérdőjelezték azzal a vereséggel, amikor rossz lábon indult az Euro 2016 felé vezető út elején.

Macedónia, aki 5-1-re kikapott Spanyolországtól és győzelmet szenvedett a gyenge Andorra elszenvedésével (3-2), az első félidőben némi csatát mutatott be, amelyben mindkét csapatnak esélye volt arra, hogy csak Ukrajna ért véget.

Serhiy Sydorchuk gólja előtt, éppen egy kulcsfontosságú pillanatban, amikor Sébastien Delferiere belga játékvezető fütyülni készült az első félidő végén, Macedóniának egyértelmű lehetősége volt, amelyet Adis Jahovic kihagyott, amikor egyedül volt Andriy Piatov előtt. Az ukrán kapus nagyon időszerű kézzel megmentette a bútorokat, ami elhárította a sarokveszélyt.

Ukrajna, az eredményjelzőn tükröződő góljukkal, a második félidőben nagyobb elszántsággal és határozottabban ugrott a pályára, hogy gyorsan végezzen egy alig esélyes riválisával. Andriy Yarmolenkóval az élen a helyi csapat elkezdett olyan lehetőségeket adni, amelyeket az idő múlásával pazaroltak el.

A legfontosabb a Dinamo Kiev balkezese volt, aki kihagyott egy büntetőt a 47. percben. Túlságosan megpróbálta beállítani a labdát, és a fehérorosz kapu keresztlécére küldte.

Yarmolenko tévedése ellenére Ukrajna nem eresztette le a karját, és továbbra is szerzett esélyeket. Azonban nem tett többet, sőt Fehéroroszországtól némi elszigetelt megközelítéssel szenvedett, főleg a végén, amikor éppen egy olyan szögletben volt döntetlen, amely Jovan Kostovski hajrájában nem fejezte be a hálót.

Kilencven perc elteltével azonban 1–0 volt az állás, és Ukrajna a kilenc lehetséges hat ponttal azt a logikát állítja be, amelyet elvesztett. Spanyolországgal és Szlovákiával együtt ők a C csoport favoritjai. Már a tabella nemes zónájában vannak.

1.- Ukrajna: Pjatov; Fedestkiy, Kucher, Khacheridi, Sevcsuk; Sydorchuk (Edman, min. 90), Stepanenko, Rotan (Timoschuk, min. 90); Yarmolenko, Zozulya (Budkivskiy, min. 77) és Konoplyanka. Edző: Mykhailo Fomenko.

0.- Macedónia: Pacovski; Ristocski, Sikov, Damchevski, Alilovski; Ivanovski (Kostovski, min. 70), Ademi, Gligorov (Stojkov, min. 86), Trajkovski; Jahovic (Velkoski, min. 62) és Abdurahimi. Edző: Bosko Gjurovski.

Gólok: 1-0, min. 45 .: Sydorchuk.

Játékvezető: Sébastien Delferiere (BEL). Sárga lapot mutatott Ukrajna Fedetskiy (min. 42), Sydorchuk (min. 45), Rotan (min. 72) és Budkivskiy (min. 86), valamint Damchevski (min. 39), Jahovic (min. 30), Trajkovski számára (min. 60), Abdurahimi (min. 63) és Velkoski (min. 90: Macedónia).

Események: A 2016-os Eurocup of France 2016-ra kvalifikált C csoport harmadik fél az Arena Lviv stadionban játszott mintegy 30 000 néző előtt.