Gastón Gaudio hihetetlen mérkőzést veszített Jevgenyij Kafelnikov ellen: az ötödik szettet 5-2-re és 40-15-re megnyerte, de nem használta ki a két meccspontot. Egy orosz vonós téves döntésével elvesztette koncentrációját, egymás után 16 pontról és a meccsről is lemondott.

5-2-re 40-15-re

Görcsök a lélekben ", énekli Charly García. Ezt érezte tegnap, amikor Moszkvában 20:58 volt az idő, és Gastón Gaudio éppen egy hihetetlen játékot veszített el Jevgenyij Kafelnikov ellen. Valami hasonló történt már korábban, amikor Juan Ignacio Chela pazarolt esély a Marat Safin legyőzésére. Bár a Davis-kupa elődöntőjének első napján az oroszok számára 2: 0 volt kiszámítható, mi történt a tenisz 7 és 14 perc alatt a Sportpalota szintetikus felületén, Luzsniki. ugyanez az eredmény Argentína javára, vagy legalábbis egy 1–1, amely lehetővé teszi számukra, hogy a történelem második alkalommal eljuthassanak a Davis-kupa döntőjébe. Most ez az esély túl távolinak tűnik.

Látnia kellett Gaudio arcát, amikor részt vett a sajtótájékoztatón. Alig tudott beszélni. Az az, hogy elvesztett egy olyan játékot, amely sajnos megmarad a történelemben. Mert az ötödik szettben 5-2-re és 40-15-re szolgált egy Kafelnikov ellen, aki azt sem tudta, hol áll. Két olyan meccspont volt, amelyben szükség volt arra, amire Gaudio nem tesz hozzá fantasztikus teniszét, amelynek technikájában semmi sem irigyli a világ öt legjobbját. El Gato az első meccsponton háttal ütötte a labdát. A másodikban pedig egy párhuzamos jogot játszottak, amely később, a televízióban végzett többszöri ismétlés után, azt látta, hogy jó. De az egyik orosz vonós (aki több hibát is elkövetett a helyiek javára) rosszul énekelte. Jorge Díaz, a portugál játékvezető, a világ talán legjobbja nem tudta kijavítani, mert a másik oldalon állt. Gaudio tiltakozott, majd később azt mondta, hogy nagyon biztos abban, hogy a gól jó.

De hihetetlen az, ami utána történt az argentinnal. 16 egymást követő pontot veszített, mert 5-4-nél visszatért a meccshez, és Kafelnikov nullára törte. Később, a tizenkettedik meccs egyenlő 30-as számában újra kezelni kellett a lábában fellépő görcsök miatt. Valami, ami már gyakori benne. Idén történt az ausztráliai Lapentttel, Chela ellen Key Biscayne-n, Ferreróval a Roland Garroson és az orosz Youzhnyval Wimbledonban. Minden elvégzett teszt jó volt. Tehát a probléma mentális. Tegnap pedig ezek a görcsök túl korán jelentek meg: a harmadik szettben.

"Igen, ez a legszomorúbb nap pályafutásom során" - ismerte el Gaudio, aki fantasztikusan játszott első szettet, 6-3-ra megnyerve. A másodikban továbbra is 2-2-ig dominált. Ott az adogatásával összeomlani kezdett: a hálóban végződő könnyű összetörést kettős hiba követte. A 10. szünetet visszanyerte, de azonnal újabb esélyt adott Kafelnikovnak, aki bevette a 7-5. A harmadikban az orosz az első és az utolsó meccsen megtörte 6-3-ra. A negyedikben pedig Gaudio ismét kihozta tehetségét, hogy 6-2-re álljon.

Amíg az ötödik el nem jött. Úgy nézett ki, mintha Kafelnikovtól származna, aki gyorsan 2-0-ra ment. De ott, görcsösen, és megpróbálva rövid pontokat játszani, az argentin elérte azt a két híres meccspontot.

4 óra és 8 perc kiváló tenisz volt két játékos között, akik általában elhagyják a játékokat. Biztos lehet benne, hogy a vonalbíró hibája ellenére a párharcot nem Kafelnikov nyerte. Gaudio elvesztette, aki lemaradt egy veretlen kilenc kislemezről Davisben. És ragaszkodunk hozzá, sajnos ez bekerül a történelembe, mivel Guillermo Vilas veresége Manuel Orantes ellen a Forest Hills elődöntőjében '75 -ben, amikor 2 szett volt 1-nél és 5: 0-nél feljebb, és öt meccspontot pazarolt el, vagy Gabriela Sabatinié a Roland Garros 93 negyedében, amikor Mary Joe Fernándezt 6-1-re és 5-1-re verte, és öt pontot is elengedett a per rendezéséhez.

Chelának is volt esélye, mellesleg sokkal kevésbé, de két hibát követett el, amikor a harmadik szettben 4-3 és 40-15 volt egy Szafinnal szemben, aki túl nagy nyomást érzett ahhoz, hogy játsszon a hatezer orosz ellen, akik részt vettek Luzsnyikiban. tegnap.

Most, ahogy Alejandro Gattiker kapitány mondta, a győzelem lehetősége "nagyon messze van". Is. Szégyen.