ANKARA. Az orosz csapat legyőzte Görögországot (73–69) a Törökországban megrendezésre kerülő kosárlabda-világbajnokság ötödik napján, és Spanyolország esetleges riválisaként emlegetik a nyolcaddöntőben, mivel a második helyen végeztek. csoportja a harmadik negyed nagyszerű részének (29-13) köszönhetően, amely végül eldöntötte a játékot.

görögországot

Az oroszok elsöprő fölénnyel kezdtek, és az első tíz perc végén megduplázták a görögöket. A hellének azonban felébredtek letargiájukból, és egy részét visszatérték Oroszországba, amelyet támadásban és védekezésben is nagy Schortsanitis győzött le.

Az öltözőkön való áthaladás után Oroszország úgy kezdte, mint a meccs elején, és a görögöket látványos Voronov és Fridzon borította el, ami újabb 29-13-as menethez vezetett, amely majdnem eldöntötte a párharcot. Ezenkívül Görögországnak két percre volt szüksége az utolsó negyedben szerzett pontszerzéshez, ami nem segítette őket az időbeni reagálásban.

Ezzel a győzelemmel Oroszország a második helyen áll a csoportban, és Spanyolország esetleges riválisaként jelöli a jövő hétfői nyolcaddöntőben, kivéve, ha Új-Zéland elkezdi és legyőzi Franciaországot ezen a csütörtökön (20:00). Ebben az esetben Spanyolország szombaton találkozik Görögországgal.

ADATLAP

73 - OROSZORSZÁG: Mozgov (16), Fridzon (8), Monya (6), Voronov (11) és Kolesnikov (-) - kezdő öt - Khryapa (-), Khvostov (-), Kaun (8), Bykov (4) ), Ponkrashov (4), Vorontsevich (10) és Zhukanenko (6).

69 - GÖRÖGORSZÁG: Calathes (3), Perperoglou (4), Zisis (11), Printezis (4) és Schortsanitis (16) - kezdő öt - Spanoulis (8), Fotsis (-) és Borousis (5) Diamantidis (8), Kaimakoglou (7) és Tsartsaris (3).

RÉSZEK: 20-10, 10-20, 29-13 és 14-26.

MEGJELENŐK: Sasa Pukl (ESL), Cristiano Jesús Maranho (BRA) és Fernando Rocha (POR).

PAVILION: Ankara Aréna, 3500 néző.