Hatvan J70-es legénység vett részt ezen osztály első ISAF által elismert Európa-bajnokságán, amelyet a monacói Yacht Club szervezett október 12. és 17. között. Kihirdették győztesnek az olasz Luca Domenicit („Notaro Team”), aki honfitársát, Franco Solerio-t („L’Elagain”) verte meg. A spanyol legénység Hugo Rocha („News Territories”) vezetésével végzett a dobogóval a galíciai Gonzalo Araujo („Sailway”) előtt.

11 országból mintegy 250 matróz vett részt ezen a nyílt bajnokságon, amelyre a bolygó minden részéről indulhatnak legénységek, köztük a mexikói Julián Fernández („Laza és együttműködő”), a J70 osztály jelenlegi világbajnoka.

Erős német jelenlét, 18 csapat utazott a Hercegségbe. Legtöbben a monegaszki vizeken maradnak, hogy télen, október és március között részt vegyenek a monacói Sportsboat Winter sorozatban, egy edzés- és regattaprogramban, amely felkészül a 2016-os szezonra. Közülük Johannes Polgar („Reality Distortion”) Field ”), aki Németországot képviselte a pekingi olimpián a Tornado osztályban és a Star Európa-bajnokát, vagy Philipp Kadelbach („ Rio ”), a német Match Racing második helyezettje, aki Hendrik Kadelbach-szal, a„ United Internet Team Germany ”legénységének tagjával vett részt. ”Valenciában, az Amerika Kupa alatt.

A mediterránok nem maradtak ki, 11 olaszral, akik között volt Francesco de Angelis („B2”), három Amerika Kupa-kampány veteránja és 2000-ben a Louis Vuitton Kupa győztese; Carlo Alberini („Calvi Network”), a Key West Race Week 2015 győztese és 6 spanyol: a galíciai testvérek, Jorge és Luis Pérez Canal („Abril Rojo”, illetve „Abril Verde”); A vigói Gonzalo Araujo („Vitorlás”), Luis Bugallo („Marnatura”) és Andrés González („Pazo de Cea”); és a katalóniában élő portugálok, Hugo Rocha, Alekszej Semenov „Új területek” parancsnokaként.

Hugo Rocha

A versenybizottság John Coveney elnökletével és Thierry Leret PRO támogatásával hat versenyt indított a bajnokság alatt, nagyon változó körülmények között. Az utolsó hőségekben állandó, de az elsőekben enyhe szél a legjobb matrózokat is próbára tette. A műsort a vízben szolgálták fel, és elengedhetetlen volt egy nemzetközi zsűri jelenléte, amelyet Baran vezetett.

Az olasz Luca Domenicit („Notaro Team”), aki szokott alkudozni Monegasque térségében, mióta részt vett a legutóbbi monacói sporthajók téli sorozatában és a Primo Kupában, az első J70-es Európa-bajnokság győztesévé nyilvánították, megelőzve honfitársa, Franco Solerio („L'Elagain”), a 2015-ös olasz bajnokság győztese. A spanyol csapat Hugo Rocha („Új területek”) vezetésével, a Kiel-hét győztesével végzett a dobogón a vigói Gonzalo Araujo („Sailway”) előtt. ").

A monacói flotta Jacopo Carrain („Carpe Diem”), a monacói J70 osztály szövetségének elnökének jó teljesítményével érte el az ötödik helyet, a legjobb 15 hajó a 15 közül, amely teljesítette a monegaszki flottát. a monacói jachtklub tagjai.

Az erős német flotta élén Moritz Bohnenberger („Touring Junior”) végzett, aki a rangsorban a kilencedik helyet érte el.

A mexikói világbajnok, Julián Fernández Neckelmann („Laza és együttműködő”) nyerte a negyedik fordulót, amely a legjobb teljesítménye volt, ami egyértelmű bizonyítéka a tesztek hevességének, és csak a 17. helyre tudott felkapaszkodni.

És ez az, hogy a hajók bármilyen meghibásodása döntő volt a helyzet elvesztésében. Például a francia Quentin Delepierre és Mathieu Salomon („Chariot Plus - Vannes Utilitaires”) az ötödik futamban harmadikak lettek, de végül a hatodik regattán nyújtott teljesítményük (23) és az idő előtti távozásuk az elsőben (BFD), így a hetedikek voltak a rangsorban.

„Ez egy csodálatos bajnokság volt! Nagyon intenzív a vízben és a szárazföldön is a sok tiltakozás miatt. Ez az új osztály nagyon vonzza a matrózokat, ezért örömmel tölt el, hogy hamarosan visszatérhetek a monacói sportcsónakos téli sorozatba. ”- mondta Neven Baran, az ISAF zsűrielnöke és az Umpire Training vezetője, mivel ez a verseny volt az első elismert J70 Európa-bajnokság. a Nemzetközi Vitorlás Szövetség.

A díjátadó ünnepségen, SLAM Advanced Technology ruházatban, az első díjakat a korinthusi kategória csapatai kapták, amelyeket az Oscar Lundqvist vezette svéd “Fanny/Pure Circle” nyert, majd a német “Touring Junior” és a Luis Bugallo galíciai "Marnatura".

Szolidaritási bajnokság

A bajnokság 10 000 eurót gyűjtött a Lenval Alapítvány számára, amely más projektek között együttműködik a Princess Grace Kórház Központ (Monaco) gyermekgyógyászati ​​osztályával. Az adománygyűjtés az Európa-bajnokság résztvevőinek nagylelkűségével és más önkéntes adományokkal történt. A pénzt a fertőző baktériumok és vírusok diagnosztizálására alkalmas orvosi berendezések vásárlására fordítják. Ők finanszírozzák a beteg gyermekek karácsonyi műsorát is.