A salamancai csapat szörnyű lövési arányokkal, belső játék és csillag nélkül esik az orosz Nadezhdával és a csoport második helyén marad

A szezon második veresége az Euroligában Perfumerías Avenida számára, aki tegnap esett el az erős orosz Nadezhda (66-50) pályáján egy olyan mérkőzésen, amelyen semmi sem derült ki újra, ahogy múlt szombaton történt a Girona ellen. A vereség arra kényszeríti Avenidát, hogy folytassa a küzdelmet a negyeddöntőbe jutásért, ami már jó úton van, de többet kell izzadnia, hogy második legyen a csoportban - ami garantálja, hogy a következő döntetlennél a hazai bíróság tényezője legyen - hiszen elvesztette a kosárlabdát Nadezhdával (11 bérleti pontja volt és 16-al veszített).

ellen

A charro csapat szombaton a Girona elleni fájdalmas vereség hatására megérkezett a távoli Orenburgba, nagyon rossz képpel, tegnap pedig nem sikerült eltávolítani a tüskét, mert Marta Fernándezt alig sikerült megmenteni. Még Avenida sem használhatta ki, hogy az oroszok csak tegnap játszottak egy amerikaival, mert miután Glory Johnsont elengedte, és hétfőn bejelentette Candice Dupree, a világ egyik legjobb erőcsatárának felvételét, nem számíthatott rá a papírmunka kérdései miatt.

Az út fáradtsága a hátán - ami különösen a második félidőben jelent meg - Avenida nagyon rossz számokkal fejezte be a játékot a játék szinte minden aspektusában, ami lehetetlenné tette a harcról való álmot: csupán 31% -os pontosság lövésekben a mezőnyből (19/61) 44-ből 16-tal a 17-ből 2 vagy 3 hármas lövésekben, és a lepattanók párharcát is elveszítette (37/41). Az egyéni szakaszban a két kezdő központ - Rezan és Robinson - megdöbbentően elesett a Vieru-val való párosításban (13 pont és 16 lepattanó), miközben riasztó már az a szörnyű visszatérés a vakációból, amelyet Shay Murphy, az Avenida sztárja szenved: tegnap Ő csak Ő megérdemelten játszott 25 percet, 9-ből 1 lövés a pályáról. A valóságban csak Marta Fernándezt mentették meg a játékban, aki támadó hozzájárulása (13 pont) mellett azon kevesek egyike volt, akik védekezésben adták meg a termet.

Belső játék nélkül, csillag nélkül megyünk, a mezőnylövés rettenetes százalékos arányával és a csúcsos kirándulással tegnap lehetetlen volt nyerni. Avenida már nem lépett be jól a játékba. Miranda Leo Rodríguez meglepetésével indult az első ötösben, de a charro csapat mindössze három perc alatt elismerte a 8-0-s részt, hogy az edzőnek időtúllal kellett megállítania a Nadezhda elleni állandó veszteségek és teljesítések miatt. Cruz túl laza volt támadásban, megengedő Azulona-védelemmel. Miranda annyira rosszul látta a dolgot, hogy nem bánta, hogy egy perccel később leütötte két amerikait, Robinsont és Murphyt.

Leo Rodríguez triplával nyitotta meg a kék jelzőt, Avenida pedig 14–9-re reagált, de az első félidő lövésében nagyon sikeres görög Dimitrakou ismét középre tette a földet a sok helyet hagyó Azulona-zóna védelme előtt.

23-14-ig kezdődött a második időszak, amely a szalamanciak reakciója volt. A hátsó lopásaival kiváló és támadásban sikeres Marta Fernández az első másodpercekben triplával vezette a csapatot, és a védekezés változásának köszönhetően - a pálya közepéről nagyon szorongató egyénnek is - Avenida kényszerített lövéseket kényszerített a riválisra és sikerült rablások, amelyek a helyi jövedelmet 25-23-ra csökkentették. Most a görög edzőnek kellett időt kérnie.

Avenida arca megváltozott, sokkal intenzívebb mögött, és valamivel lazább támadásban volt Mariona Ortiz az irányításnál. A bázis röviddel (27-29) után először mutatta be a charro csapatot, de Nadezhda azonnal 7-0-s futással válaszolt. De attól még, hogy néhány nappal ezelőtt Gironában megijedt, Avenida kitartott a játék mellett, és annak ellenére, hogy nagyon szerencsétlen Shay Murphy volt (7-ből 1 a mezőnyben), aki ötméterest teljesen egyedül ütött, Miranda sikerült a többieknek reménykedő 34-32-gyel.

Élni pihenni

A charrák jól megkötötték az orosz csillagot, Bonner-t (4 pont), de az Anna Cruz (8), az előcsatár Dimitrakou (9) és a Vieru forgócsap (8) alkotta háromszög viselte Nadežda súlyát. Avenidában Marta Fernández 9-vel és Robinson 5-szel kontrázott, ahogy tudtak.

Avenida összes reményét azonban elborította egy szörnyű harmadik negyed a támadásban, amelyben csak 6 pontot szerzett: Xargay hármasát és három szabaddobást. Ezzel a poggyásszal megsemmisítették a szalamanciak számára az összes lehetőséget az oroszországi siker érdekében.

A második félidő első három perce már végzetesnek bizonyult az Avenidának, amely Bonner 5 pontjával 7–0-s szettet adott be. Az amerikai így Vieru gyűrűi alatt a szokásosnál visszafogottabb Rezan és Robinson ellen növelte az uralmat.

Ezért visszatért a helyi maximális jövedelem 9 pontja (41-32), amelyet Xargay a kürt triplájával megtört. De ez volt az egyetlen kosár Miranda játékában, aki ismét azonnal eltávolította a listátlan Murphyt a pályáról. A következő perceket a két csapat állandó kudarca uralta, bár az oroszok meg tudták növelni a jövedelmüket +13-ra (48-35), amely végül 50-38-nál maradt, hogy szembenézzen az utolsó negyedévvel.

A salamancai edző a kiindulási terület mellett döntött, hogy megpróbálja lezárni azt a visszapattanót, amelyben Vieru dominált. Marta Fernández visszatért, és a katalán négy pontjával a hátára dobta a csapatot. Miranda ismét levette Murphyt a pályáról, hogy a Ferrari az első játékperceket adja a játékban, addig példa nélküli volt, de már késő volt visszatérésre gondolni.

Veszítse el a kosárátmenetet

Az Avenidának csak az utolsó percekben kellett megküzdenie a kosárlabda megmentéséért, de egyik pillanatban sem közelítette meg a würzburgi charro-csapat által elért 11 bérleti pontot. Végül 66-50 és a csapat második veresége a hivatalos versenyen.