Kovalcsuk, az NHL-draft korábbi 1. helyezettje, valamint Prokhorkin, mindketten duplával, az amerikaiakat sújtották, akiknek Pyeongchangban már három veresége van.

A Pyeongchang-játékok elvesztették fényüket a jégkorongban az NHL-sztárok hiánya miatt, de nem vesztették el az érdeklődésüket. Számok, vagy nincsenek ábrák, a rivalizálás megmarad. És a téli játékok kollektív sportkirályában Oroszországtól az Egyesült Államokig elért 4: 0 nem csak újabb eredmény. A Vörös Gép (az orosz csapat beceneve) teljes gőzzel megölte az USA csapatot nagyszerű koreai transzparensének, Illya Kovalchuknak és egy másiknak Prokhorkinból származó duplájának köszönhetően.

jégkorongban

A Csoda a jégen, az 1980-as Lake Placid Games-en a Szovjetunió elleni epikus amerikai győzelem, a másik hidegháború egyik sportmagassága, a sport, nem helyettesíthette folytatását. Ahogy akkor, az észak-amerikai csapat elit játékosok nélkül jelent meg, és bár ez az orosz csapat közel sem olyan hatalmas, mint amelyik a kalapácsot és sarlót képviselte, az eredmény nagyon más volt. 25 másodperc alatt azok, amelyek a második periódus utolsó részéből származnak (ott 3-0 volt), és az első 23 másodpercből harmadszor, amikor Oroszország a 4-0, Ők voltak a sír Granato csapatának.

Oroszország sok tehetséggel táplálkozik a KHL-től (a nagy Európai Liga), jól mozgatja a korongot, Vaszilij Košechkinben stabil kapusa van, és az USA csapata láthatja a varratokat. Már Szlovénia elleni nyitónapon veszített a hosszabbításban, és a következő körben kemény kereszt vár. Kétségekkel és a vártnál erősebb ellenféllel kell a negyeddöntőbe jutási mérkőzést játszania. Még mindig érmet nyerhet, de egyelőre klubokat festenek Pyeongchang.