Az AD Omega uralja a hivatalos "Ciudad de Oviedo" nemzetközi tornát, szenzációs Eugenia Onopkóval az élén

Hírek mentve a profilodba

új-spanyolország

Eugenia Onopko, a «Ciudad de Oviedo» nemzetközi bajnokság után készített kiállításon. Alberto Morante/EFE

Oviedo a múlt hétvégén a ritmikus torna világ fővárosává vált, a VI. Bajnokság "Ciudad de Oviedo" Palacio de los Deportes vitájával. Az idei kiadásban története során először a Nemzetközi Torna Szövetség hivatalos elismerést kapott a verseny, amely az alacsonyabb kategóriák legjobb szakembereinek részvételéhez vezetett mind európai, mind világszinten. A tornát, mint minden évben, az Omega Sportegyesület szervezte, amely a Hercegség fővárosában olyan sportolókat hozott össze, akik a világ torna közvetlen jövője lesznek, az elmúlt évek nagyjai óta, mint például a vitoriai Almudena Cid vagy a Orosz Alina Kabaeva, már el is búcsúztak a kárpit világától.

Szombat óta az Oviedo helyszín több mint háromszáz ritmikus rajongót hozott össze, akiket elbűvöltek az ausztriai, kantabriai, galíciai, katalán, német, orosz, belorusz, filippínó, lengyel és ukrán tornászok kiváló színvonalú gyakorlataival. hogy Oviedo. A versenyen 120 tornász vett részt, 25 klub képviseletében.

A verseny nagy uralkodója a házigazda csapat, az AD Omega volt, akinek sikerült nyernie a tizenkét kategória közül hatban, amelyet a két versenynap alatt játszottak.

Pre-juniorban az oviedói Eugenia Onopko, a Real Oviedo volt játékosa, Viktor Onopko lánya kötélgyakorlatok (22,725), karika (23,825) és szalag (22,825) után 69,375-ös globális pontszámmal érte el a győzelmet. Az AD Omega tornász után az ukrán lvivi Tetyana Vozriyak 60 pontos összesítéssel végzett a három berendezés között. A fehérorosz Dinamo Minszk Maria Kadibina 59 750-rel teljesítette a dobogót. Két másik asztriai nő is részt vett ebben a kategóriában, Irena Pardavilla a Gimnástico Versallesból, aki hatodik lett, és a grádói Beatriz Garrido, aki tizedik lett.

A junior kategóriában Natalia García, a katalán FC Gimnástica csapatának győztese lett, aki a karika (24 550), a labda (25 225) és a szalag (24 250) gyakorlatok elvégzése után 74 025 pontot ért el. A második a fehérorosz Jana Rabtsava, a Dynamo Minsk (71 750), a harmadik pedig a brémai német Lena Rubke lett, összesen 60 ponttal. A kategória asztriai képviseletét a nyolcadik helyen végzett Omega Lucía Velasco adta. helyezett, és a Versallesből érkező Conchi Martín, aki tizenegyedik lett.

Idősebb korosztályban a gimnásticai sportoló, Marina Fernández szerezte meg a végső győzelmet, 45 ponttal. A dobogó második helyén az ukrán Lviv Nastya Kozak (43.775) helyezkedett el, a harmadik helyen pedig a minszki fehérorosz Margarita Banet (38.750) végzett. Ebben a kategóriában, ahol buzogányokkal, szalaggal és kötéllel versenyeztek, nem voltak asztúriai képviselők.